„2 000 000 žmonių.“ Įsakė masiškai siųsti rusus  ()

Turi galimybę užsiimti savo „dvasiniu tobulėjimu“.


Rusija
Rusija
© Aivazovsky (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Flag-map_of_Russia.svg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos valdžia ruošiasi išplėsti priverstinio darbo praktiką asmenims, nuteistiems už smulkius nusikaltimus, didėjant darbo jėgos trūkumui ekonomikoje. Tokių žmonių yra apie 2 milijonai.

Liepos 8 d. vykusiame posėdyje Valstybės Dūma priėmė Baudžiamojo kodekso pakeitimų paketą, kuriuo priverstinis darbas įvedamas kaip bausmės forma pagal 45 Baudžiamojo kodekso straipsnius.

Remiantis dokumentu, kuris paskelbtas vieningoje parlamento žemųjų rūmų duomenų bazėje, teismai galės siųsti asmenis, nuteistus už „tyčinį vidutinio sunkumo kūno sužalojimą“ (Baudžiamojo kodekso 112 straipsnis), „nepilnamečio įtraukimą į antisocialius veiksmus“ (Baudžiamojo kodekso 151 straipsnis), „neteisėtą patekimą į saugomą įstaigą“ (215.4 straipsnis) ir „taisyklių dėl narkotikų platinimo pažeidimą“ (Baudžiamojo kodekso 228.2 straipsnis), žymia, didele, ir ypač didele forma, į pataisos namus iki 5 metų.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4891 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Priverčiamasis darbas taip pat bus skiriamas už šešių rūšių ekonominius nusikaltimus.

Tai apima darbo užmokesčio nemokėjimą ilgiau nei tris mėnesius (Baudžiamojo kodekso 145.1 straipsnis), finansinių ataskaitų klastojimą (Baudžiamojo kodekso 172.1 straipsnis), neteisėtą juridinio asmens steigimą ir reorganizavimą (173.1 straipsnis), neteisėtus veiksmus bankroto metu (Baudžiamojo kodekso 195 straipsnis) ir reikalavimo dėl privalomo užsienio valiutos pajamų repatriacijos pažeidimą (Baudžiamojo kodekso 193 straipsnis).

 

Be to, teismai galės siųsti asmenis priverstiniam darbui už neteisėtą medžioklę ir žvejybą (Baudžiamojo kodekso 256 ir 258 straipsniai), kyšininkavimą (Baudžiamojo kodekso 291 straipsnis), nedidelių kyšių priėmimą (Baudžiamojo kodekso 291.2 straipsnis), neteisėtą ginklų gamybą (Baudžiamojo kodekso 223 straipsnis), valstybės paslaptį sudarančių dokumentų praradimą (Baudžiamojo kodekso 284 straipsnis) ir žiaurų elgesį su gyvūnais (Baudžiamojo kodekso 245 straipsnis).

„Priverstinio darbo bausmės vykdymo praktika rodo teigiamą prevencinį poveikį“, – teigiama įstatymo aiškinamajame rašte.

 

Nuteistieji gauna „aukštą motyvaciją“ už sąžiningą darbą, įgyja naujų kompetencijų, taip pat turi galimybę užsiimti savo „dvasiniu tobulėjimu“, – aiškina projekto autoriai.

Federalinės pataisos tarnybos duomenimis, 2023 m. pradžioje Rusijoje buvo įsteigti 367 pataisos centrai, kuriuose laikoma daugiau nei 40 tūkstančių asmenų, nuteistų priverstiniam darbui. Maždaug pusė jų yra tiesiogiai įmonėse.

Nuo karo su Ukraina pradžios priverstiniam darbui nuteistų asmenų skaičius smarkiai išaugo: per pirmuosius 9 praėjusių metų mėnesius tokių asmenų buvo 67 625, metais anksčiau – 60 104, o 2021 m. – tik 15 791.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(8)
(-4)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()