„Nuo 01 01.“ Rusams šokas. Putino dovana Naujiesiems  ()

Grąžins kontrolę.



© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=CT5FBnzkSBc

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija artėja prie raudonojo teroro pakartojimo.

Liepos 8 d. Valstybės Dūma galutiniame svarstyme pritarė įstatymui, suteikiančiam Federalinei saugumo tarnybai teisę kurti savo ikiteisminio sulaikymo centrus. Šiuose specialiuose kalėjimuose bus laikomi asmenys, kaltinami nusikaltimais valstybės saugumui.

Įstatymo projektas buvo paskelbtas Rusijos Federacijos valstybiniame teisinės informacijos portale, praneša Dialog.UA.

Naujoji ikiteisminio sulaikymo įstaigų sistema grąžins ikiteisminio sulaikymo įstaigų kontrolę FSB, pretekstu „apsaugoti tyrimą nuo išorės kišimosi“.

Įstatymo projekto autorius, Valstybės Dūmos saugumo komiteto vadovas Vasilijus Piskariovas, teigia, kad naujovės padės panaikinti „neleistino bendravimo“ tarp įtariamųjų ir kitų sulaikytųjų galimybę. Jis tai laiko „tinkamu atsaku“ į padidėjusį užsienio žvalgybos agentūrų aktyvumą prasidėjus karui prieš Ukrainą.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4891 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Tai padidins tyrimų efektyvumą ir neleis teroristams bei priešo žvalgybos tarnybų agentams perduoti informacijos per kitus kalinius“, – pabrėžė Piskariovas.

Ekspertai pažymi, kad įstatymo projektas yra dar vienas žingsnis stiprinant vidaus represijas Rusijoje. FSB sulaikymo centrų grąžinimas iš esmės yra KGB praktikos, kurią Rusija, įvykdydama stojimo į Europos Tarybą sąlygas, bandė atsisakyti 10-ajame dešimtmetyje, atkūrimas. 

„Kai viena struktūra stebi, teisia ir laiko sulaikytus, tai visada veda prie smurto. Žmonės bus palaužti dėl sulaikymo sąlygų. Tai atvers kelią sistemoje jau egzistuojančio smurto legalizavimui “, – aiškino žmogaus teisių aktyvistė Anna Karetnikova.

 

Ji taip pat pažymi, kad naujasis įstatymas dar labiau pablogins užbaigtų politiškai motyvuotų bylų problemą. Pasak jos, jau dabar itin sunku gauti patikimos informacijos apie bylas, susijusias su kaltinimais dėl išdavystės, o pradėjus veikti FSB sulaikymo centrų sistemai, visuomenė apskritai nieko nesužinos.

„Bus neįmanoma suprasti, kas vyksta su suimtaisiais: kaip su jais elgiamasi, ar jie turi galimybę susisiekti su advokatu, ar gauna laiškus. Viskas taps dar labiau izoliuota“, – pabrėžė ji.

Šiandien FSB oficialiai neturi savo ikiteisminio kalinimo įstaigų. Vienintelė išimtis yra Lefortovo sulaikymo įstaiga Maskvoje. Formaliai ji yra pavaldi FSIN, tačiau iš tikrųjų yra susijusi su FSB tyrimų departamentu, įskaitant ir fizinį ryšį: pastatus jungia vidinis praėjimas.

 

Ten dažniausiai laikomi Putino režimo priešai, įskaitant Ukrainos karo belaisvius.

Priimtas įstatymas įsigalios 2026 m. sausio 1 d. ir jis jau kelia nerimą žmogaus teisių aktyvistams. Masinių represijų, didėjančio politinių bylų skaičiaus ir nuolatinių kaltinimų kankinimais fone FSB įgaliojimų stebėti kalinius išplėtimas atrodo kaip nerimą keliantis signalas.

Anksčiau „Dialog.UA“ pranešė, kad Putinas pasirašė įstatymą dėl valstybinio mesendžerio: rusai nerimauja, kad FSB galės perskaityti visą korespondenciją.

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(1)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: