„Rudens laiko keitimas.“ Sprendimas priimtas  ()

Pasirodė aktualus patikslinimas.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© George Becker (Pexels License) | https://www.pexels.com/photo/white-and-black-wall-clockj-114738/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Anksčiau Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą, kuris turėjo panaikinti sezoninius laiko pokyčius.

Nepaisant Ukrainos piliečių vilties, kad šį pavasarį laikas bus pakeistas paskutinį kartą, situacija su sezoniniu laiko persukimu lieka nepakitusi. 2025 m. spalio mėn. vėl įvyks Rudens laiko keitimas – teks persukti laikrodžius valanda atgal, nes Ukraina neatsisakė žiemos laiko persukimo praktikos, rašo TSN.

Anksčiau Aukščiausioji Rada priėmė įstatymo projektą, kuris turėjo panaikinti sezoninį laikrodžių persukimą ir įtvirtinti vadinamąjį „Kyjivo laiką“ kaip nuolatinį. Tačiau dokumentas taip ir neįsigaliojo, nes jo nepasirašė prezidentas.

Aliexpress rinkinukas! Fantastiškų kainų ir galimybių vaizdo registratoriai, multimedijų sistemos, baterijų-akumuliatorių testeriai ir turbo pūtikliai-siurbliai (Video)
7466

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB T-B5319R“ - automobilinis vaizdo registratorius

2) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

3) „Fiizreal PBRM-1“ - baterijų-akumuliatorių testeris (tikriklis)

4) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

Išsamiau

Jei artimiausiais mėnesiais šis klausimas nebus vėl iškeltas parlamento lygmeniu, perėjimas prie žiemos laiko vyks pagal įprastą grafiką – paskutinį spalio sekmadienį. 2025 m. tai bus spalio 26 d. 4:00 ryte laikrodžių rodyklės turės būti persukamos viena valanda atgal. Dauguma šiuolaikinių elektroninių prietaisų tai padarys automatiškai.

Beje, Ukraina lieka tarp maždaug 70 pasaulio šalių, kuriose du kartus per metus persukami laikrodžiai. Tuo tarpu daugiau nei 120 valstybių tokios praktikos netaiko. Dažniausiai tai paaiškinama geografine padėtimi – konkrečiai, šalys, esančios netoli pusiaujo, neturi didelių sezoninių dienos šviesos svyravimų.

 

Europoje nėra vieningos nuomonės dėl laikrodžių persukimo į vasaros ir žiemos laiką. Taigi, 2024 m. grupė Europos Parlamento narių kreipėsi į Ursulą von der Leyen, kad ji įvykdytų piliečių reikalavimus ir atšauktų persukimą du kartus per metus.

Kodėl persukami laikrodžiai?

Ukraina, kaip ir kitos buvusios TSRS respublikos, nuo 1981 m. pradėjo sukti laikrodžius, siekdama sutaupyti elektros energijos ir pailginti dienos šviesos trukmę.

1990-ųjų pradžioje šalis bandė atsisakyti sezoninio laiko persukimo, tačiau jau 1992 m. laikrodžių persukimas buvo atnaujintas pagal bendrą Europos laiko skaičiavimo tvarką.

 

1996 m. Ukrainos vyriausybė patvirtino nutarimą, reglamentuojantį laikrodžių persukimo procesą, kuriuo šalies gyventojai naudojasi iki šiol.

Nors sezoninis laiko keitimas iš tiesų padeda šiek tiek sutaupyti elektros energijos namuose ir įmonėse, šis efektas yra nereikšmingas. Tuo pačiu metu perėjimas prie vasaros ir žiemos laiko neigiamai veikia žmonių sveikatą, sukelia miego sutrikimus, savijautos pablogėjimą ir darbingumo sumažėjimą dėl priverstinio biologinių ritmų pertvarkymo.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(2)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: