To dar nebuvo. Viena iš Baltijos šalių grasina blokuoti ES sankcijas Rusijai. Kas vyksta  ()

Pasinaudos savo veto teise.


Rubliai
Rubliai
© Petar Milošević (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Russian_rubles.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-10 To dar nebuvo. Viena iš Baltijos šalių grasina blokuoti ES sankcijas Rusijai. Kas vyksta  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jei Rusijos naftos kainų lubos nebus sumažintos iki 45 JAV dolerių už barelį, Estija gali blokuoti Europos Sąjungos (ES) 18-ojo sankcijų paketo priėmimą, pripažįsta Estijos užsienio reikalų ministras Margusas Cahkna.

Ministras trečiadienį Estijos visuomeniniam transliuotojui ERR sakė, kad Estija svarsto galimybę pasinaudoti savo veto teise, jei ES į naujas sankcijas Rusijai neįtrauks mažesnių naftos kainų lubų. Sprendimams dėl bloko užsienio politikos reikalingas visų ES šalių vieningas pritarimas.

[Mažiausia kaina istorijoje!] 2000+ užsakymų ir lietuvių pagyros. „Fantastiškas. Mano žmona 9-ame danguje. Labiausiai pasiteisinęs pirkinys!“ (Video, „ABIR WD8“ atsiliepimai)
5986

Mažiausia kaina istorijoje

2000+ užsakymų

Labai giriamas pirkėjų iš Lietuvos ir viso pasaulio

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Išsamiau

„Mūsų pozicija labai aiški – naftos kainų lubos turi būti šiame pakete. Mūsų pozicija šiuo klausimu yra labai tvirta“, – sakė M. Cahkna, pridurdamas, kad kainų lubų sumažinimas būtų stipriausias naujojo sankcijų paketo elementas.

Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Estijos pozicija yra pritarti Europos Komisijos (EK) iš pradžių siūlomam sankcijų paketui. Vyriausybė priešinasi kai kurių šalių pastangoms jį sušvelninti, neįtraukiant naujos kainų lubos.

Jis išreiškė viltį, kad ES valstybės palaikys Estijos poziciją.

Praėjusį mėnesį EK pirmininkė Ursula von der Leyen pasiūlė Vakarų šalims sumažinti maksimalią kainą, už kurią Rusija gali parduoti naftą, iki 45 JAV dolerių už barelį. Šiuo metu Rusijos naftos kainų lubos yra 60 JAV dolerių už barelį. M. Cahkna pabrėžė, jog iki šiol Rusijos naftos kainų lubų sumažinti nepavyko dėl kelių didžiųjų Vakarų šalių paramos stokos.

 

Tačiau neseniai pranešta, kad G7 šalys yra pasirengusios sumažinti Rusijos naftos kainų lubas, o pastarosiomis dienomis JAV pareiškė esančios pasirengusios padidinti spaudimą Rusijai, įvesdamos naujus apribojimus.

M. Cahkna pabrėžė, kad Rusijai būtų padarytas rimtas spaudimas, jei vienu metu būtų pristatyti ir ES naujas sankcijų paketas, ir JAV senatorių Lindsey Grahamo ir Richardo Blumenthalio siūlomas sankcijų paketas.

 

Susitarimas dėl 60 JAV dolerių kainos lubų Rusijos naftai buvo pasiektas 2022 m., kai pasaulinė naftos kaina viršijo 100 JAV dolerių už barelį. Kainų lubos buvo nustatytos siekiant sumažinti agresorės šalies pajamas iš naftos eksporto.

ES sankcijos draudžia valstybių narių įmonių laivams transportuoti rusišką naftą, jei jos kaina viršija nustatytą ribą.

Kitas derybų dėl naujo sankcijų paketo etapas numatytas trečiadienį Briuselyje, tačiau jis gali būti patvirtintas ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje antradienį.

Antradienį „Brent“ rūšies žalios naftos kaina Londono vertybinių popierių biržoje vėl viršijo 70 JAV dolerių už barelį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(0)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()