„Visiškas nuniokojimas! To istorijoje dar nebuvo.“ Rusijoje artėja didelis badas ()
Jiems gresia bankrotas.

© Roman Biernacki (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/combine-harvester-working-in-wheat-field-32929629/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ekstremali sausra nuniokojo pagrindinį Rusijos grūdų sandėlį – Rostovo sritį, kuri anksčiau tiekdavo daugiau nei 10 procentų šalies grūdų produkcijos, praneša „The Moscow Times“.
Praėjusiais metais padėtis ten buvo apgailėtina: vietoj planuotų 16 milijonų tonų grūdų buvo pagaminta tik 11,4 milijono tonų, o šių metų derlius net ir optimistiškiausiu scenarijumi sumažės dar 20 procentų, perspėja gubernatorius Jurijus Slusaras, kuris dėl sausros 19 regiono rajonų paskelbė stichinės nelaimės padėtį.
„Tokios sausros čia istorijoje dar nebuvo. Taip yra todėl, kad rudenį beveik nebuvo lietaus, o žiemą – sniego. Dirva sausa kaip kaulas“, – interviu „Reuters“ pripažįsta agronomas Maksimas Zolotarevas iš „Luch“ žemės ūkio kombinato Čortkivo srityje.
|
Socialiniuose tinkluose ūkininkai dalinasi nuotraukomis, kuriose užfiksuoti išdegę kviečių ir saulėgrąžų laukai, situaciją apibūdindami kaip „tragišką“. Padėtis panašiai apgailėtina ir šiaurinėje kaimyninėje Krasnodaro teritorijoje, o Stavropolio teritorijoje, kuri dėl Rostovo srities nelaimės šiemet greičiausiai taps pagrindine grūdų gamintoja Rusijoje, tik šiek tiek geresnė.
Žemės ūkio ministerija Maskvoje apskaičiavo, kad liepos 2 d. visoje šalyje nuimtas derlius yra 4,3 karto mažesnis nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais – 3,8 mln. tonų, palyginti su 16,5 mln. tonų 2024 m. Mažiausias derlius yra Pietų federalinėje apygardoje – 5,7 karto mažiau, o derlingumas sumažėjo 25 %.
Nepaisant to, ministerija tikina, kad šių metų derlius Rusijoje bus šiek tiek didesnis nei pernai ir sieks 135 mln. tonų. Šio oficialaus optimizmo pagrindas lieka neaiškus, nes šiuo metu nėra jokių to požymių.
Labai dideli eksporto muitai ir vis brangstančios trąšos, augalų apsaugos priemonės bei žemės ūkio technika vienodai kenkia Rusijos žemės ūkio produkcijai. Dėl to didelė dalis ūkių tapo nepelningi ir jiems gresia bankrotas, pripažįsta „Reuters“ šaltiniai.