Sprendimas priimtas. Rusija praras savo pagrindinę rinką  ()

Tai yra komercinė paslaptis.


Dujų tiekimas
Dujų tiekimas
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=c--dyDZjbPU&t=28s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Sąjunga nori iki 2027 m. pabaigos nutraukti rusiškų energijos išteklių pirkimą.

Birželį Europos Komisija (EK) pateikė pagrindų pasiūlymus, kuriuose, be kita ko, numatytas laipsniškas dujų, įskaitant suskystintas dujas, kurias Europos bendrovės ir toliau importuoja pagal komercines sutartis, pirkimo mažinimas.

Dabar šių nuostatų aptarime dalyvaujančios šalys reikalauja, kad konkrečių priemonių rengimas būtų vykdomas už uždarų durų, teigiama „Reuters“ matytame derybų dokumento projekte.

Rengdamos šiuos planus, šalys turi pateikti savo pasiūlymus, įskaitant terminus, dėl rusiškų dujų pirkimo mažinimo ir alternatyvų paieškos.

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
5064 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Šie planai turi būti parengti laikantis profesinės paslapties taisyklių ir negali būti atskleisti be atitinkamos ES valstybės narės sutikimo“, – teigiama Danijos, kuri šiuo metu pirmininkauja Sąjungai, parengtame dokumente.

Šalių planuose turėtų būti „aprašytos siūlomos nacionalinio ar regioninio lygmens priemonės, skirtos paklausai mažinti, atsinaujinančios energijos gamybai skatinti ir alternatyviam tiekimui užtikrinti, taip pat galimos techninės, sutartinės ar reguliavimo kliūtys, kurios galėtų apsunkinti diversifikacijos procesą“, – pažymima dokumente.

EK taip pat tvirtino, kad norint parengti tinkamas priemones, rusiškas SGD perkančios įmonės turėtų atskleisti savo sutarčių turinį, kuris yra komercinė paslaptis.

 

Pačios įmonės nurodo, kad jos privalo toliau tiekti dujas pagal sutartis, kitaip, jei jos bus pažeistos, turės mokėti dideles baudas.

Anot jų, nutraukti bendradarbiavimą su Rusija (ir tai pirmiausia yra „Novatek“, „Jamal SGD“ projekto operatorė) be kompensacijos galima tik tuo atveju, jei bus priimtos visos Europos priemonės, draudžiančios tokią veiklą.

ES diplomatai pradės svarstyti dokumentą kitą savaitę. Kai kurių jų teigimu, derybos yra ankstyvoje stadijoje ir dar neaptariami tokie klausimai kaip galima teisinė rizika įmonėms, rašo „Reuters“.

Tačiau šalių nenoras viešinti informaciją taip pat gali būti susijęs su nenoru daryti įtaką dujų rinkos kainoms arba atskleisti konfidencialią informaciją apie savo planus užsitikrinti kuro tiekimą iš užsienio. Nors šalys vis tiek privalės pateikti savo planus Briuseliui, „profesinė paslaptis“ neleis joms atskleisti informacijos jokiems kitiems asmenims ar įstaigoms, teigiama dokumente.

 

Rusijos dujų tiekimas sumažėjo nuo 150,2 milijardo kubinių metrų 2021 m., kai jis sudarė 44,9 proc. viso ES dujų importo (tuo metu tai buvo beveik išimtinai „Gazprom“ dujotiekio eksportas).

Tačiau ES SGD pirkimai gerokai išaugo karo Ukrainoje metu. Pasak ES, bendras Rusijos dujų pirkimas 2024 m. siekė 51,7 milijardo kubinių metrų. Iš jų 31,6 milijardo kubinių metrų sudarė dujotiekio dujos (11,6 proc. viso ES dujų importo), o 20,1 milijardo kubinių metrų – SGD (7,3 proc.).

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()