„Perversmas! Svarbus pareiškimas, kuris pakeis viską“  ()

Dalyvaujančios šalys greičiausiai padarys pertrauką.


JAV vėliava
JAV vėliava
© oohhsnapp (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/flag-america-usa-states-1291945/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rinkos smarkiai reaguoja į politinius procesus Jungtinėse Valstijose, kur Donaldas Trumpas pakeitė savo užsienio politikos vektorių.

Pasaulinės naftos kainos penktadienį, liepos 11 d., vėl pakilo, po to, kai dieną prieš tai buvo užfiksuotas kainų kritimas. Priežastis – naujas signalas iš Jungtinių Valstijų: prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie savo ketinimą padaryti svarbų pareiškimą dėl Rusijos, tikriausiai dėl naujų sankcijų. Apie tai pranešė „Reuters“.

Naftos kaina krito, o paskui kilo

[EU+Kuponai] Prasidėjo! „June Mega Sale“ išpardavimas. Iki 70 % nuolaidos, geriausi daiktai ir 100 € prizai. Paskubėkite, pasiūla ribota!
6745

„June Mega Sale“!

Galioja iki 2025-06-30

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

Prizai iki 100€

Išsamiau

Remiantis biržos duomenimis, „Brent“ naftos ateities sandorių kaina pakilo 19 centų ir pasiekė 68,83 USD už barelį. Amerikos WTI naftos kaina taip pat padidėjo – 24 centais iki 66,81 USD už barelį.

ING analitikai pažymi, kad rinka iš karto sureagavo į Trumpo žodžius. Investuotojai ėmė nerimauti dėl galimo sankcijų Rusijai sugriežtinimo, kuris gali būti paskelbtas jau pirmadienį.

Judėjimas Trumpo pareiškimų fone

Primename, kad Trumpas pastaruoju metu vis dažniau reiškė nusivylimą Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu dėl pažangos stokos taikos derybose su Ukraina ir dėl nuolatinio masinio Ukrainos miestų bombardavimo.

Naujos sankcijos jau visai čia pat

 

Be to, JAV Kongresas ruošiasi svarstyti įstatymo projektą dėl vadinamųjų „pragariškų“ sankcijų Rusijai, kurios galėtų padaryti didelį perversmą Rusijos ekonomikoje.

Be politinio veiksnio, naftos kainų augimą taip pat palaiko rinkos sezoniškumas. Visų pirma, BMI ekspertai savo savaitės ataskaitoje atkreipė dėmesį į padidėjusią sezoninę degalų paklausą, taip pat į atnaujintus Jemeno husių išpuolius prieš laivus Raudonojoje jūroje, o tai padidina tiekimo sutrikimų riziką.

Pagrindinis veiksnys – OPEC+ sprendimas

Tačiau spartų kainų augimą stabdo OPEC+ sprendimas rugpjūtį padidinti naftos gavybą papildomai 548 000 barelių per dieną. Remiantis ING prognozėmis, rugsėjį gali būti dar vienas gamybos apimčių padidėjimas, po kurio dalyvaujančios šalys greičiausiai padarys pertrauką.

 

Atskirai verta paminėti, kad ketvirtadienį paskelbtoje prognozėje OPEC sumažino savo lūkesčius dėl pasaulinės naftos paklausos 2026–2029 m. Taip yra dėl to, kad Kinijoje lėtėja angliavandenilių vartojimo augimas.

Dabar manoma, kad 2026 m. pasaulinė paklausa vidutiniškai sieks 106,3 mln. barelių per dieną, o anksčiau buvo prognozuojama 108 mln. barelių. Tačiau ilgainiui OPEC ekspertai tikisi, kad iki 2050 m. pasaulinė naftos paklausa padidės dar 19 %.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()