Trumpas Putino neišgąsdino. „Nereikšmingi“ ()
Gali turėti mažai įtakos.
© Marina Lystseva (GFDL 1.2 <http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html> or GFDL 1.2 <http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/fdl-1.2.html>) (Atvira licencija) | https://commons.wikimedia.or
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dabar žinome, kokį naują planą Donaldas Trumpas turi, kad priverstų Vladimirą Putiną pradėti realias derybas ir susitarti dėl karo Ukrainoje pabaigos. JAV prezidentas pirmadienį paskelbė, kad jei per 50 dienų nebus pasiektas susitarimas su Rusija, jis paskelbs griežtus „antrinius tarifus“. Baltųjų rūmų pareigūnas „Reuters“ sakė, kad D. Trumpas įves 100% tarifus Rusijai ir antrines sankcijas šalims, kurios perka naftą iš Rusijos.
„Manau, kad Vladimiras Putinas stengsis kuo ilgiau vilkinti situaciją.“ Nes kuo ilgiau truks karas Ukrainoje, tuo palankesnėje situacijoje atsidurs V. Putinas, TOK FM eteryje komentavo Bartoszas Kielakas, žurnalistas, dirbantis su „The Times“ ir BBC.
|
Jis taip pat neabejoja, kad D. Trumpo planas iš tikrųjų neatgrasys V. Putino. „Donaldo Trumpo žadami dar 50 procentų tarifai, nors ir griežti, gali turėti mažai įtakos dėl menkos prekybos tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų apimties. Taip pat verta paminėti, kad panaikinant sankcijas Sirijos subjektams, kai kurie Rusijos bankai, kuriems taikomos šios sankcijos – dėl ankstesnės paramos Basharo al-Assado režimui – buvo pašalinti iš sąrašo. Taigi, tyčia ar netyčia, Donaldo Trumpo vyriausybė jau padėjo Rusijai sustiprinti savo ekonominę poziciją“, – aiškino jis.
Žurnalistas priminė, kad Rusijos ekonomika šiuo metu yra karo režime, todėl „ji mažiau priklauso nuo prekybos su Jungtinėmis Valstijomis“.
Taigi, kas mūsų laukia po D. Tumpo pranešimo? Kaip sakė B. Kielakas laidoje „TOK 360“, be reikalo vilkinimo, galime tikėtis tos pačios taktikos, kurią jau matėme. „V. Putinas anksčiau žadėjo dalyvauti derybose ir siuntė pavaduotojus“, – prisiminė jis. Jis pridūrė, kad „V. Zelenskis, NATO, ES ir Donaldas Trumpas vis labiau pavargsta nuo tokio požiūrio“.
„Labiausiai D. Trumpas nekenčia jausmo, kad yra apgaudinėjamas. Antra, artėja kita Nobelio taikos premija. D. Trumpo apetitas šiam apdovanojimui auga; matyt, penki Nobelio taikos premijos komiteto nariai jam yra penki svarbiausi žmonės pasaulyje“, – prisiminė TOK FM svečias, pridurdamas, kad „Donaldas Trumpas taip pat tai turi omenyje“.