Tai keičia viską. „Perkeliama Ukrainos našta“  ()

1,816 trilijono eurų.


Ursula Von der Leyen
Ursula Von der Leyen
© European Union 2019 – Source: EP, CC BY 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ursula_von_der_Leyen_presents_her_vision_to_MEPs_2.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europos Komisija į naujojo ilgalaikio Europos Sąjungos biudžeto (2028–2034 m.) projektą įtraukė 100 milijardų eurų Ukrainai paremti. Tai Briuselyje vykusiame pranešime paskelbė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

Lėšas planuojama skirti per Ukrainos fondą. Dabartinis 50 milijardų eurų pagalbos fondas Ukrainai, įtrauktas į peržiūrėtą ES biudžetą iki 2027 m., pamažu senka, pažymėjo U. von der Leyen:

„Naujajame pasiūlyme numatyta šią sumą padvigubinti, siekiant paremti šalies atsigavimą, padidinti jos atsparumą ir pasirengti būsimai narystei ES.“

Galutinis sprendimas dėl iniciatyvos dar nepriimtas. Paskelbus biudžeto projektą, Europos Parlamentas ir Europos Vadovų Taryba turi pareikšti dėl jo savo poziciją. Planuojama, kad galutinis susitarimas ir dokumento patvirtinimas įvyks iki 2027 m. pabaigos.

[Mažiausia kaina istorijoje!] Lietuvos apžvalgininkas: „Aukščiausios kokybės 3in1 suvirinimo aparatas. Tinka ir mėgėjams, ir profesionalams“ (Video, „VEVOR MIG-200/250“)
4

Nuostabios kainos

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Bendra Europos Komisijos pateikto 2028–2034 m. ES biudžeto projekto suma yra 1,816 trilijono eurų.

Procentais tai yra padidėjimas nuo 1,1 % iki 1,26 % ES šalių bendrųjų nacionalinių pajamų. Diskusijos dėl biudžeto tarp ES valstybių narių vyriausybių ir Europos Parlamento tęsis ateinančius dvejus metus.

Tai speciali Europos Sąjungos sukurta finansinė priemonė, skirta paremti Ukrainą karo ir pokario laikotarpiu.

Programa iš pradžių buvo sukurta 2024–2027 m. ir numatė 50 milijardų eurų dotacijų ir paskolų skyrimą.

 

Lėšos skiriamos makrofinansinei pagalbai, šalies rekonstrukcijai, reformoms ir modernizavimui. Jų naudojimas griežtai kontroliuojamas taikant reformų pažangos stebėjimo ir vertinimo sistemą.

Nuo plataus masto karo pradžios ES jau suteikė Ukrainai beveik 160 milijardų eurų, įskaitant jau minėtus 50 milijardų pagal Ukrainos fondą.

2025 m. ES šalys pažadėjo Kyjivui papildomą 23 milijardų eurų karinę pagalbą ir suteikė 30 milijardų eurų paskolų, užtikrintų įšaldytu Rusijos turtu.

Remiantis „Financial Times“ šaltiniais, ES taip pat svarsto galimybę padengti Ukrainos biudžeto deficitą, kuris 2026 m. gali siekti nuo 8 iki 19 milijardų dolerių.

 

Kaip anksčiau pabrėžė Europos ekonomikos komisaras Valdis Dombrovskis, Europos Sąjunga „yra pasirengusi teikti visą reikiamą paramą Ukrainai tiek, kiek jai reikės“.

Bloomberg“ rašo, kad finansinės ir karinės pagalbos iš ES padidėjimas siejamas su JAV užsienio politikos pokyčiais po Donaldo Trumpo sugrįžimo į prezidento postą.

Nauja iniciatyva sukurti 100 milijardų eurų fondą, kaip pažymi agentūra, dar labiau perkels „Ukrainos rėmimo naštą“ ant Europos pečių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(0)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()