„10 kartų.“ Rusija didina spaudimą  ()

Gali pareikalauti FSB.


Internetas Rusijoje
Internetas Rusijoje
© HenryNewman12, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Network-cables-1.png

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-07-18 „10 kartų.“ Rusija didina spaudimą  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Valstybės Dūma antruoju svarstymu pritarė dešimteriopai padidintoms baudoms interneto bendrovėms už atsisakymą įrengti operatyvinės paieškos veiklos (SORM) įrangą, leidžiančią teisėsaugos institucijoms analizuoti pokalbius ir abonentų srautą.

Pakeitimai susiję su technologinių ryšių tinklų savininkais, taip pat informacijos sklaidos organizatoriais (ORI), kuriems taikomas „I. Jarovajos įstatymas“: svetainėmis ir paslaugomis, kuriose galima keistis žinutėmis ir palikti komentarus (socialiniai tinklai, forumai, žiniasklaida).

Remiantis dokumentu, bauda už techninių SORM priemonių trūkumą piliečiams padidės nuo 3–5 tūkstančių rublių (32-55 eurų) iki 15–30 tūkstančių rublių (165-330 eurų), o pareigūnams – nuo 30–50 tūkstančių rublių iki 100–500 tūkstančių rublių (1100-5500 eurų).

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
6711 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

Įmonėms bus įvestos baudos už apyvartą, kurios dydis sieks 0,001–0,003% metinių pajamų, bet ne mažiau kaip 1 milijonas rublių (11 000 eurų), vietoj dabartinių 300–500 tūkstančių rublių. Be to, bus taikoma bauda už pakartotinį nustatytų reikalavimų pažeidimą. Tokiu atveju piliečiams bus skiriamos 30–50 tūkstančių rublių (330-550 eurų) baudos, pareigūnams – 200–800 tūkstančių (2200-8800 eurų), o juridiniams asmenims – 0,01–0,03 % metinės apyvartos, bet ne mažiau kaip 10 milijonų rublių (110 000 eurų).

Pagal įstatymą „Dėl informacijos“ (vadinamąjį „I. Jarovajos paketą“), ORI privalo metus saugoti duomenis apie vartotojų perduotų pranešimų faktus, o perduotų pranešimų turinį (tekstus, nuotraukas, garso įrašus) – šešis mėnesius.

 

Šios informacijos gali pareikalauti teisėsaugos institucijos, pirmiausia FSB. Siekiant užtikrinti specialiųjų tarnybų prieigą prie informacijos apie savo vartotojus, ORI privalo įdiegti duomenų saugojimo ir perdavimo įrangą, įskaitant priemones operatyvinių tyrimo priemonių funkcijoms užtikrinti.

2025 m. liepos mėn. „Roskomnadzor“ registre buvo užregistruoti 403 ORI, kuriems priklauso 711 interneto paslaugų įmonių. Tuo pačiu metu ORI  privalo identifikuoti visus vartotojus pagal telefono numerį.

Interneto tyrimų instituto generalinis direktorius Karenas Kazarianas mano, kad naujos baudos pirmiausia paveiks mažus interneto išteklius ir technologijų tinklus, nes dideli ORI, pavyzdžiui, „Yandex“ ir VK, jau laikosi FSB ir „Roskomnadzor“ reikalavimų, nes bijo blokavimo, kuris jiems yra jautresnis nei baudos. „Forbes“ sakė, kad tai panašu į dabartinio reguliavimo spragų šalinimą.

 

Interneto prekybos įmonių asociacijos (AKIT) prezidentas Artiomas Sokolovas, komentuodamas iniciatyvą, teigė, kad baudos turėtų būti ribotos ir skatinamosios, o ne baudžiamosios.

Jo požiūriu, dabartinės priemonės yra pakankamos ir nereikia jokios papildomos intervencijos. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(3)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()