„Pabėgo. Su visa slapta informacija.“ Neįtikėtinas smūgis Kremliui ()
Sukuria pavojingą precedentą.

© Oleg Prachuk (free to use) | https://www.pexels.com/photo/aerial-photography-of-city-buildings-during-sunset-7923034/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos vyriausybė atsidūrė naujo grandiozinio skandalo epicentre. Kalbama apie Sergejaus Macockio, vieno iš pagrindinių šalies IT srities veikėjų, pabėgimą iš Rusijos.
Milijardierius turi prieigą prie jautriausios valdančiojo elito informacijos. Į šią istoriją atkreipė dėmesį rusų tinklaraštininkas, ekonomistas Viačeslavas Širiajevas.
Verslininkas, anksčiau atsakingas už Kremliaus skaitmenines sistemas, buvo suimtas už akių dėl itin didelio masto kyšininkavimo bylos. Sprendžiant iš visko, jis tapo elitinių nesutarimų auka.
„Jis buvo įspėtas, ir jis dėjo į kojas ir dingo su visais išskirtiniais ryšiais su vienu iš „Kremliaus bokštų“ į tolimąjį užsienį. Kremlius įniršęs ir tikisi nemalonių „staigmenų“. CŽA ir MI-6 šauna šampaną ir laukia susitikimo su brangiu svečiu“, – rašė Širiajevas.
|
Macockis ilgą laiką prižiūrėjo skaitmeninę infrastruktūrą, susijusią su Rusijos vyriausybės projektais. Tai apima duomenų centrus, apsaugos sistemas ir skaitmeninius sprendimus, susijusius su administracine vertikale. Visi šie darbai buvo atliekami globojant Jurijui Kovalčiukui, vienam įtakingiausių asmenų vadinamajame Rusijos ministro pirmininko Michailo Mišustino „bokšte“.
Įmonės, su kuriomis susijęs Macockis, ypač „Centr razrabotki“, vaidina svarbų vaidmenį kuriant finansines ir bankininkystės skaitmenines platformas. Tarp susijusios struktūros „Bloomtech“ įkūrėjų yra tokie asmenys kaip buvęs prezidento administracijos vadovas Aleksandras Vološinas ir Maskvos mero pavaduotoja Natalija Sergunina, artima merui Sergejui Sobianinui. Šie ryšiai šį incidentą paverčia ne tik baudžiamąja byla, bet ir įvykiu, turinčiu įtakos režimo vidaus architektūrai.
Iš tiesų, pats Kremlius smogė savo „informaciniams šarvams“. Asmens, turėjusio prieigą prie strateginių technologijų ir energijos ryšio mazgų, pabėgimas pažeidžia sistemos uždarumą ir saugumą. Kaip sakė Širiajevas, „Kremliaus rietenos tarpusavyje aklai smogė į „informacinį kokoną“, sunaikindami jo „slaptą“ infrastruktūrą.
Didėjant spaudimui Kremliaus elite ir didėjant nutekinimų skaičiui, Macockio atvejis gali būti ne unikalus. Jis sukuria pavojingą precedentą – asmuo, turintis prieigą prie aukšto lygio pareigūnų, ne tik išvyksta, bet ir potencialiai pasiima su savimi duomenis, kurie gali susprogdinti režimo informacinį stabilumą.