„Mes jus sudraskysim į gabalus.“ Juokai baigti. JAV skelbia apie smūgį Rusijai ir ne tik  ()

Kinija neteisingai apskaičiavo.


JAV vėliava
JAV vėliava
© Noah Wulf, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:American_Flag_Waving_on_a_Flag_Pole.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV pareigūnai ir Kongreso nariai pradėjo koordinuotą išpuolį prieš rusiškos naftos pirkėjus. Donaldui Trumpui pagrasinus pastariesiems 100 % tarifais, Vašingtono pareigūnai užsipuolė Rusijos BRICS partneres.

Kinija, didžiausia rusiškos naftos importuotoja, turi būti „patraukta atsakomybėn už karo Ukrainoje subsidijavimą“, sakė JAV ambasadorius NATO Matthew Whitakeris. Pekinas naudojasi Rusija kaip įgaliotiniu, norėdamas, kad JAV ir jos sąjungininkai įklimptų į karą, kurį ji pradėjo Ukrainoje, ir negalėtų sutelkti dėmesio į kitus strateginius tikslus, sakė jis „Fox Business“. Vašingtonas yra pasirengęs bausti už tokį elgesį. Antrinės sankcijos, kurias D. Trumpas grasino įvesti, jei Rusija iki rugsėjo pradžios nesutiks su taikiu susitarimu, „bus reikšmingos“, perspėjo M. Whitakeris: „Jos smogs šalims, kurios perka rusišką naftą, nesvarbu, ar tai Kinija, Indija, ar Brazilija“.

„Akcija?“ Nauja praktika parduotuvėse. Štai kaip pardavėjai manipuliuoja klientais
2886 14

Pardavėjai manipuliuoja klientais.

Išsamiau

Jį palaikė senatorius Lindsey Grahamas, vienas iš įstatymo projekto, kuriuo siekiama įvesti 500 % tarifus rusiškos energijos pirkėjams, rėmėjų. Prezidentui perėmus iniciatyvą iš senatorių, L. Grahamas dabar siūlo savo bausmės versiją tiems, kurie tiekia naftos dolerius Rusijos biudžetui, kurio maždaug trečdalis išleidžiama karui.

„Štai ką pasakyčiau Kinijai, Indijai ir Brazilijai: jei ir toliau pirksite pigią rusišką naftą, kad šis karas tęstųsi, mes jus sudraskysime ir sutriuškinsime jūsų ekonomiką“,sakė L. Grahamas.

 

Pasak L. Grahamo, šios trys šalys sudaro apie 80 % Rusijos naftos eksporto, o tai remia „V. Putino karo mašiną“. „Tai, ką jūs [Indija, Kinija ir Brazilija] darote, yra kruvini pinigai“, – „Fox News“ sakė L. Grahamas. „Jis [V. Putinas] nesustos, kol kas nors neprivers jo sustoti“. Nuo tada, kai ES 2022 m. pabaigoje įvedė embargą Rusijos naftai, iki 2025 m. birželio mėn. Kinija įsigijo 47 % viso žalios naftos eksporto, o Indija – 38 %. Brazilija importuoja tik naftos produktus, kurie sudaro 12 % visų tiekimų (3 vieta po Turkijos su 26 % ir Kinijos su 13 %).

Šiuos duomenis pateikė Energetikos ir švaraus oro tyrimų centras (CREA).

 

Anksčiau D. Trumpas atskirai pagrasino tarifais BRICS šalims (Brazilija, Indija ir Kinija yra bloko įkūrėjos kartu su Rusija), jei bus vykdoma „antiamerikietiška politika“.

Dieną prieš tai JAV iždo sekretorius Scottas Bessentas pareiškė, kad ketina įtraukti tarifų Rusijos naftos pirkimui klausimą į prekybos susitarimo su Kinija aptarimą ir paragino Europą juos panaudoti kaip ginklą. „Bet kuri šalis, kuri perka sankcionuotą Rusijos naftą“, gali tikėtis 100 % tarifų, pridūrė S. Bessentas.

M. Whitakeris mano, kad Kinija neteisingai apskaičiavo, statydama už Rusiją:

„Manau, kad ji turi būti patraukta atsakomybėn už žudynių, vykstančių Ukrainos mūšio laukuose, subsidijavimą.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(22)
(1)
(21)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()