Atrodė neįsivaizduojama! Naujasis Prancūzijos branduolinis reaktorius atliekas naikina, o ne jas gamina (Video)  ()

Toks įrenginys dar niekada nebuvo pastatytas.


Reaktorius
Reaktorius
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=XdDj4ScrikE&t=159s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Augant švarios, saugios ir keičiamo masto energijos paklausai, stiprėja viltys dėl naujos kartos branduolinių reaktorių. Prancūzų startuolis „Stellaria“ pristato drąsią energetikos ateities viziją, kurioje reaktorius ne tik tiekia energiją dešimtmečiais be pertrūkių, bet ir šalina radioaktyviąsias atliekas, o ne jas gamina.

Už šio žavaus projekto slypi jauna bendrovė „Stellaria“, įkurta 2023 m. kaip Prancūzijos atominės energijos ir alternatyviosios energijos komisijos (CEA) ir „Schneider Electric“ padalinys. Startuolis ką tik užsitikrino 23 mln. eurų naują finansavimą, todėl bendros investicijos siekia 33 mln. eurų, įskaitant 10 mln. eurų iš vyriausybės programos „France 2030“. Šios lėšos leis įdiegti novatorišką išlydytos druskos neutronų reaktorių, pavadintą „Stellarium“.

[Mažiausia kaina istorijoje!] Lietuvos apžvalgininkas: „Aukščiausios kokybės 3in1 suvirinimo aparatas. Tinka ir mėgėjams, ir profesionalams“ (Video, „VEVOR MIG-200/250“)
2721 5

Nuostabios kainos

Specialūs kuponai

Galioja iki 2025-07-21

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

„Stellarium“ tikslas – sukurti branduolinį reaktorių, kuris išspręstų vieną didžiausių šios technologijos iššūkių – problemišką radioaktyviųjų atliekų, kurios labai ilgą laiką teršia gamtinę aplinką, gamybą. „Stellarium“ skirtas veikti uždarame kuro cikle, naudojant skystąjį kurą, pagamintą chloridų druskų pagrindu. Svarbu tai, kad reaktorius gali sunaikinti didesnius ilgaamžių branduolinių atliekų kiekius. Toks įrenginys dar niekada nebuvo pastatytas.

Viena įspūdingiausių projekto savybių yra jo ilgaamžiškumas. „Stellarium“ suprojektuotas veikti be degalų papildymo daugiau nei 20 metų, tiekiant 70 milijonų kartų didesnį energijos tankį nei įprastos ličio jonų baterijos. Paprastai tariant, vienas reaktorius galėtų aprūpinti energija iki 400 000 namų ūkių, todėl tai yra perspektyvi alternatyva iškastiniam kurui net ir sunkiojoje pramonėje.

 

Saugos klausimai yra ne mažiau svarbūs. „Stellarium“ naudoja natūralią konvekciją pasyviam aušinimui ir turi keturis fizinius apsauginius barjerus – vienu daugiau nei standartiniuose reaktoriuose. Projektas sąmoningai riboja technologinių inovacijų skaičių, kad sutrumpėtų kūrimo laikas ir sumažėtų susijusi rizika. Užuot siekusi revoliucijos, „Stellaria“ daugiausia dėmesio skiria patikrintų sprendimų evoliucijai.

Naujas finansavimas skirtas tam, kad įmonė galėtų pereiti prie kitų savo plėtros etapų: pateikti prašymą gauti statybos leidimą (DAC), plėtoti mokslinių tyrimų ir techninius įrenginius Grenoblyje ir padvigubinti savo darbuotojų skaičių. Jei projektas bus sėkmingas, bendrovė siekia pirmąją branduolinio dalijimosi reakciją pasiekti 2029 m., o komercinį diegimą – jau 2035 m.

 

Investicijų etapui vadovavo Amerikos fondas „At One Ventures“ ir Prancūzijos fondas „Supernova Invest“. Kiti investuotojai: „CEA Investissement“, „Schneider Electric“, „Exergon“ ir „Technip Energies“. Partneriai pabrėžia mažą šios technologijos statybos kainą, pasyvias saugos funkcijas, mastelio keitimą ir greitą diegimą. „Schneider Electric“ ir „Technip Energies“ įsipareigojo paremti pramoninio masto projekto įgyvendinimą.

„Stellaria“ planuoja pastatyti viso masto pramoninį demonstracinį įrenginį, kuris patvirtins reaktoriaus efektyvumą ir saugumą. Bendrovės ambicija – atlikti pagrindinį vaidmenį Europos ir pasaulio energetikos transformacijoje – sukurti patikimą, saugų ir aplinkai nekenksmingą energijos šaltinį, kuris galėtų paremti reindustrializaciją ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(2)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()