Pirmą kartą istorijoje! Masinis gyventojų išsikėlimas iš 15 milijonų gyventojų turinčio miesto. Sostinės likvidavimas ()
Gali tapti tuščiu vaiduoklių miestu.

© Ninara (CC BY-SA 3.0) | https://lt.wikipedia.org/wiki/Teheranas#/media/Vaizdas:North_of_Tehran_Skyline_view.jpg
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Iranas yra ant vandens katastrofos ribos. Teherane, 15 milijonų gyventojų turinčiame mieste, baigiasi vanduo. Prezidentas Masoudas Pezeškianas neatmeta drastiškiausio žingsnio: sostinės perkėlimo.
Vokietijos laikraščio „Spiegel“ duomenimis, valstybės vadovas situaciją pavadino „rimta“ ir įvertino, kad vienintelis sprendimas gali būti palikti perkaitusį ir senstantį miestą.
„Teheranas tikrai prarado vandenį“, – pripažino jis.
Per pastarąją savaitę Irane siautėjo rekordinės karščio bangos, kai temperatūra pasiekė 53 °C, beveik visiškai nebuvo kritulių ir išdžiūvo rezervuarai. Vandens ir energetikos infrastruktūra žlugo.
|
Irano naujienų agentūros IRNA teigimu, didžiausias šalies rezervuaras visiškai išdžius per keturias savaites. Septynių užtvankų vandens lygis nukrito žemiau 10 %, o kai kurios jau nustojo veikti. Elektrinės veikia su vis ilgesniais pertraukimais, o daugelis pramonės įmonių sustabdė gamybą.
Vyriausybė įsakė visoms mokykloms ir viešosioms įstaigoms užsidaryti bent iki kito šeštadienio, o tūkstančiai gyventojų masiškai palieka Teheraną, vykdami į šiaurines, drėgnesnes provincijas palei Kaspijos jūros pakrantę.
Vyriausybei metami griežti kaltinimai: prastas vandens valdymas, apleista infrastruktūra, nekompetencija klimato kaitos akivaizdoje ir mokslinių įspėjimų ignoravimas. Net vyriausybės atstovė spaudai Fateme Mahajerani pripažino, kad šalį ištiko „pavojingas kataklizmas“.
Teherano vandens mirties agonija gali būti pirmas kartas šiuolaikinėje istorijoje, kai sostinė dėl vandens trūkumo tampa tuščiu vaiduoklių miestu.