Amerikiečiai nori grąžinti įšaldytą turtą Rusijai. Jie išsiuntė žinią  (1)

Pasak Rusijos vadovo, „visi supranta“, kad tai būtų užsienio turto vagystė.


Pinigai
Pinigai
© BrayLockBoy, CC BY-SA 4.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:80_1_dollar_bills_in_a_homemade_banknote_strap.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV planuoja grąžinti turtą Rusijai po taikos susitarimo pasirašymo, praneša „Politico“. Pareigūnai perdavė žinią Europos Sąjungos atstovui.

Pasak „Politico“, remdamasis dviem aukšto rango diplomatais, Donaldo Trumpo administracija planuoja grąžinti įšaldytą turtą Rusijai po taikos susitarimo pasirašymo. JAV pareigūnai apie tai informavo ES sankcijų pasiuntinį Davidą O'Sullivaną jo vizito Vašingtone metu, šią vasarą. Rugsėjį EK pirmininkė Ursula von der Leyen pasiūlė suteikti Ukrainai „reparacijų paskolą“, užtikrintą įšaldytu Rusijos turtu.

Pagal pradinį 28 punktų JAV taikos planą, 100 mlrd. dolerių įšaldyto Rusijos turto turėjo būti investuota į JAV vadovaujamus Ukrainos atstatymo projektus. Likusios lėšos turėtų būti pervestos į JAV ir Rusijos fondą.

[EU+Kuponai] Pirkėjai sužavėti. „Labiau nei pateisina lūkesčius. Nuostabi kokybė. Su lazeriniu kreiptuvu. Ir dar tokia kaina.“ Būtinas „pasidaryk pats“ entuziastams ir profesionalams
1152 2

Žemiausios kainos istorijoje

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

12 mėn. garantija

Išsamiau

Šį planą kritikavo ES politikai, pasipiktinę galimybe, kad JAV konfiskuos dalį turto (net jei jis galiausiai bus skirtas Ukrainos atstatymui), o likusią dalį pasidalys su Rusija. Tačiau Belgija pritaria JAV planui, manydama, kad turto konfiskavimas būtų kliūtis taikai.

Financial Times“, remdamasis šaltiniais, praneša, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) atsisakė paremti 140 mlrd. eurų paskolą Ukrainai, užtikrintą įšaldytu Rusijos turtu. Pasak laikraščio, EK pareigūnai kreipėsi į banką su prašymu suteikti paskolą „Euroclear Bank“, tačiau reguliavimo institucija pareiškė, kad Komisijos pasiūlymas prilygsta piniginiam finansavimui, kai centrinis bankas tiesiogiai finansuoja valstybės biudžeto deficitą, o tai draudžia ES sutartys. Remiantis dviem šaltiniais, Europos Komisija pradėjo rengti alternatyvius pasiūlymus, kurie suteiktų laikiną likvidumą 140 mlrd. eurų paskolai, skirtai Kyjivui paremti.

 

Praėjusią savaitę Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad vyriausybė, jo nurodymu, rengia atsakomųjų priemonių paketą Maskvos turto konfiskavimo atveju. Pasak Rusijos vadovo, „visi supranta“, kad tai būtų užsienio turto vagystė. Jis nenurodė, kokias priemones turėjo omenyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(4)
(-3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)