Grįžo į Rusiją ir pakraupo. Emigrantai pratrūko. „Nemačiau tiek...“  ()

Emigrantai prabilo apie tai, kuo virto šalis.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=_R2Au1IZh28

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelis rusų, palikusių šalį dėl plataus masto agresijos karo, vis dar reguliariai lankosi tėvynėje. Nepriklausomas leidinys „Meduza“ paprašė savo skaitytojų pasidalinti įspūdžiais: kas labiausiai stebina grįžus į gimtuosius miestus, kaip pasikeitė žmonių buitis ir nuotaikos?

Redakcija sulaukė šimtų atsakymų. „Tėvynė atrodo apleista ir „išpampusi“. Suprantu, kad niekas nesikeičia. Imperijos užduotis – plėstis, o ne tvarkytis. Vienintelė naujiena čia – kapai su jaunais veidais“, – pasakoja Svetlana, apsilankiusi Primorske.

Maskvos spindesys ir provincijos skurdas

Izraelyje gyvenanti Alina pastebi, kad Maskva vizualiai vis dar gražėja: „Vienintelis karo ženklas – propagandiniai stendai su „SKO didvyriais“. Tačiau apie karą niekas nekalba. Tai būdas apsaugoti psichinę sveikatą ir tiesiog išjungti neigiamas naujienas.“

Vau! Šis dulkių siurblys robotas veikia netgi su AI, ir yra totaliai vertas įsigyti - pamiršite grindų valymo rūpesčius (MOVA P50 Pro Ultra APŽVALGA)
5267 4

Tai yra geriausias mano kada nors išbandytas dulkių siurblys-robotas, su eile pažangių AI funkcijų ir neįtikėtinų galimybių, kurios, tiesą pasakius, net nežinojau kad šiuo metu jau egzistuoja tokios rūšies gaminiuose.

Išsamiau

Vokietijoje gyvenantis Danila gimtąjį Lipecką mato kitaip: „Gatvės tuščios, žmonių beveik nėra. Infrastruktūra tragiška: keliai duobėti, fontanai neveikia, stotelės sulūžusios. Ekonomika regresuoja, parduotuvių lentynos pusiau tuščios, o Vakarų prekių ženklų nebeliko nė kvapo.“

Nesaugumas ir socialinė įtampa

Sankt Peterburge lankiusis Anastasija pastebi demografinius pokyčius: į inteligentų butus keliasi žmonės iš provincijos, kurie praturtėjo iš karo išmokų. „Vėl jaučiamas nesaugumas, kalbame tik eufemizmais. Gatvėse padaugėjo girtuoklių, o iš karo grįžę vyrai reikalauja pagarbos, nors visuomenė jų herojais nelaiko. Tai gimdo smurtą ir konfliktus“, – teigia ji.

Technologinis regresas: atgal į 90-uosius

 

Grįžusius stebina ir techninės problemos: dingstantis ryšys, blokuojamos svetainės, neveikiantis GPS. „Mano draugas Astrahane sakė, kad ryšio nebuvo savaitę ir visi prie to priprato“, – sako Anastasija iš Austrijos.

Rita iš Ispanijos priduria, kad vaizdas primena 1990-uosius: kiemuose vėl dygsta turgūs, o gatvėse gausu jaunų vyrų su protezais ar ramentais. „Nemačiau tiek sužeistųjų net po Afganistano karo“, – reziumuoja Vladimiras.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(12)
(2)
(10)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: