100 000 naujų turistų kasmet, bet rusams vietos nėra. Ši šalis virto jų košmaru ()
Atvykti draudžiama.
© free to use | https://www.pexels.com/photo/people-on-benches-in-a-plaza-6133492/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Laplandijos pasieniečiai užvėrė duris Rusijos turistams: nepadėjo net galiojančios Šengeno vizos
Laplandijos sienos apsaugos tarnyba neleido į šalį įvažiuoti penkiems Rusijos piliečiams, nors šie turėjo galiojančias Šengeno vizas. Sprendimai neįleisti asmenų priimti per praėjusias Kalėdas Rovaniemio ir Kitilės oro uostuose, informavo pasienio kontrolės pareigūnas Tommi Tiilikainenas.
Visi turistai į Suomiją atvyko lėktuvais iš šalių, nepriklausančių Šengeno erdvei. Apie šį incidentą pirmasis pranešė dienraštis „Helsingin Sanomat“.
Individualus vertinimas ir nacionaliniai ribojimai
|
Nors kai kurios Europos Sąjungos valstybės narės vis dar išduoda Šengeno vizas Rusijos piliečiams, Suomija nuo 2022 m. rudens taiko griežtus nacionalinius apribojimus. Remiantis vyriausybės nutarimu, Rusijos Federacijos piliečiams atvykti turizmo tikslais draudžiama. Šiuo metu sieną kirsti leidžiama tik dėl darbo, studijų ar svarbių šeimyninių priežasčių.
Sienos apsaugos tarnyba pabrėžia, kad kiekviena situacija vertinama individualiai. Oro linijų bendrovės privalo užtikrinti, kad keleiviai turėtų galiojančius dokumentus, tačiau jos neturi įgaliojimų atlikti tokio nuodugnaus vertinimo, kokį vykdo pasieniečiai. Būtent todėl minėti asmenys neigiamą sprendimą išgirdo tik pasiekę Suomijos pasienio kontrolės punktus.
Priverstinė deportacija ir gamtos stichijos
Pagal tarptautines taisykles, vežėjas privalo savo lėšomis grąžinti neįleistus keleivius į jų kilmės šalį arba valstybę, kuri sutinka juos priimti. Dalis turistų buvo išskraidinti tą pačią dieną, tačiau dviem asmenims Kitilėje teko priverstinai palaukti dėl regione siautusios audros „Hannes“.
Laplandijos pasieniečiai ne tik neįleido minėtų asmenų, bet ir pritaikė jiems draudimą atvykti į Suomiją ateityje. T. Tiilikainenas neatskleidė šių draudimų trukmės, tačiau pažymėjo, kad jie gali būti nustatyti tiek konkrečiam laikotarpiui, tiek galioti neterminuotai.
Rekordinis lūžis Laplandijoje
Nepaisant apribojimų tam tikroms keliautojų grupėms, praėjusių metų gruodis Laplandijos oro uostuose buvo rekordinis. Sienos apsaugos tarnyba iš viso atliko 236 579 išorės sienos kirtimo patikrinimus – tai 16 proc. daugiau nei 2024 m. gruodį.
Oficialios statistikos duomenimis, užsienio turistų srautas Laplandijoje kelerius metus iš eilės auga maždaug po 100 000 lankytojų kasmet. Regionas išlieka viena geidžiamiausių žiemos turizmo krypčių pasaulyje, tačiau saugumo reikalavimai čia išlieka prioritetu.
