Kremlius paniškai bando užčiaupti tiesą. Tai 17 kartų baisiau nei Afganistanas. Ir tai dar ne pabaiga  ()

„Manau, kad tokie pranešimai negali ir neturėtų būti laikomi patikima informacija.“


Maskvos Kremlius
Maskvos Kremlius
© Bluesnap (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/great-kremlin-palace-white-179284/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusai turėtų pasitikėti tik Gynybos ministerijos pateikta informacija vertindami armijos nuostolius Ukrainoje, sausio 27 d. sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas, komentuodamas naujausią Strateginių ir tarptautinių studijų centro (CSIS) tyrimą. CSIS pranešime teigiama, kad Rusija prarado beveik 1,2 mln. žmonių kare, kurį Rusijos vadovas Vladimiras Putinas paskelbė prieš Ukrainą. Peskovas šiuos duomenis paneigė, sakydamas, kad tokie pranešimai neturėtų būti laikomi patikimais.

„Manau, kad tokie pranešimai negali ir neturėtų būti laikomi patikima informacija“, – sakė Peskovas. Pasak jo, tik Rusijos Gynybos ministerija turi teisę skelbti duomenis apie karinius nuostolius. „Jie, ir tik jie“, – pabrėžė jis. Tačiau metu Rusijos Gynybos ministerija ilgą laiką neskelbia oficialių duomenų apie aukas kare Ukrainoje, praneša „The Moscow Times“.

Super pasirinkimas elitiniams geimeriams? Štai kaip 27 coliai sėkmingai sutalpina OLED technologiją, 4K raišką ir 240 Hz greitį (AOC AGON AG276UZD monitoriaus APŽVALGA)
3688

Žaidimų rinkoje sėkmingai karaliauja mažesnės įstrižainės monitoriai - čia 27 coliai vis dar laikomi "aukso viduriu", padedančiu pasiekti geriausius rezultatus. O ką gi šiuo požiūriu mums siūlo naujas kompanijos AOC "žaisliukas" - profesionalios serijos geimeriams skirtas monitorius AGON AG276UZD?

Išsamiau

Šie komentarai pasirodė tuo metu, kai nauji Strateginių ir tarptautinių studijų centro tyrimai atskleidžia Rusijos nuostolių mastą kare.

Sausio 27 d. paskelbtame analizės pranešime CSIS teigia, kad Rusijos pajėgos patyrė neįprastai didelius nuostolius, tuo tarpu pasiekė tik ribotą teritorinę pažangą Ukrainoje. Vien tik 2025 metais Rusijos pajėgos, kaip spėjama, prarado apie 415 000 karių – žuvusių ar sužeistų, vidutiniškai apie 35 000 nuostolių per mėnesį. Iš viso manoma, kad iki 315 000 Rusijos karių žuvo.

 

CSIS pažymi, kad Rusijos nuostolių mastas net istoriniu požiūriu yra stulbinantis: mūšio lauko mirtys Ukrainoje viršija Sovietų nuostolius Afganistane 1980-aisiais daugiau nei septyniolika kartų, viršija mirtis per Rusijos pirmąjį ir antrąjį Čečėnijos karus kartu vienuolika kartų ir lenkia visų Rusijos ir Sovietų karų po Antrojo pasaulinio karo bendrą aukų skaičių daugiau nei penkis kartus.

 

Anksčiau CSIS pranešė, kad Rusijos sausumos operacija Ukrainoje vyksta istoriškai lėtai, pažanga matuojama lygmenimis, kurie nebuvo fiksuoti daugiau nei šimtmetį moderniajame kare. Pranešime pažymima, kad nepaisant didelių personalo nuostolių – apie 35 000 aukų kiekvieną mėnesį – Rusijos pajėgos užėmė tik ribotą teritoriją, 2025 m. užimdamos tik apie 0,8 % Ukrainos teritorijos, arba maždaug 4 831 kv. km, o 2024 m. – dar 0,6 %, t. y. apie 3 604 kv. km.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(1)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()