Skandalas diplomatijoje: rėžė Ukrainai – tai tas pats, lyg vokiečiai statytų paminklus Himleriui  ()

Lenkija nežada daryti jokių nuolaidų.


V. Zelenskis ir R. Sikorskis
V. Zelenskis ir R. Sikorskis
© Gov.pl, CC BY 3.0 PL | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Volodymyr_Zelenskyy,_Rados%C5%82aw_Sikorski.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radosławas Sikorskis rėžė itin aštrią kritiką Ukrainai dėl Stepano Banderos ir kitų Ukrainos nacionalistų organizacijos (OUN) lyderių aukštinimo. Varšuva pasiuntė aiškų signalą: jei Kyjivas ir toliau heroizuos šias prieštaringai vertinamas istorines asmenybes, Lenkija gali užblokuoti šalies narystę Europos Sąjungoje (ES).

R. Sikorskis pabrėžė, kad Ukraina privalo rinktis tokius nacionalinius herojus, kurie vienija, o ne skelia visuomenę ir pykdo kaimynus. Ministras pasitelkė itin šiurpų palyginimą, kuris akimirksniu apskriejo žiniasklaidą.

[EU+Kuponas] „Geriausias dažų purkštuvas, kokį tik turėjau! Atsipirko jau per pirmą dažymą. Savaitės darbą padariau per 3 val.“ („VEVOR RP8626“ atsiliepimai)
2942 3

Rekordiškai žema kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

30-ies d. pinigų grąžinimo garantija

12-os mėn. garantija

Išsamiau

„Stojimas į ES yra prisijungimas prie šeimos. Man vienas iš pagrindinių skirtumų tarp Ukrainos ir Rusijos yra tas, kad Rusijoje vis dar gerbiamas masinis žudikas Leninas, jam ten stovi paminklai. Ukraina šiuos paminklus pašalino. Tačiau įsivaizduokite, jei šiuolaikinėje Vokietijoje stovėtų paminklai Himleriui ar Göringui? Mūsų požiūris į Vokietiją būtų visiškai kitoks, nei yra dabar“, – rėžė Lenkijos diplomatijos vadovas.

 

Šis pareiškimas rodo, kad istorinės atminties klausimai tampa viena didžiausių kliūčių Ukrainos kelyje į Vakarų struktūras, o Lenkija nežada daryti jokių nuolaidų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(1)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Naujienos iš interneto

Komentarai ()