„Scholzas nenori Ukrainos pergalės.“ Kanclerio elgesio priežastis ()
Scholzas turi savų planų Ukrainai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Autoritetingas Vakarų leidinys „Politico“ įvardijo tikrąją priežastį, kodėl Vokietija iki šiol neperdavė Ukrainai tolimojo nuotolio raketų, kurių taip reikia Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Būtent Vokietijos kancleris blokuoja šį sprendimą, o jo nuomonės nepakeitė net garsiai skambanti sąjungininkų kritika.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas turi įsišaknijusią baimę Rusijai. Tokį atvirą jo žingsnių vertinimą pateikė „Politico“. Žurnalistų teigimu, Maskvos nutekintos Vokietijos kariškių derybos dėl galimo ilgojo nuotolio vokiškų raketų „Taurus“ perdavimo Ukrainai leido partneriams ir sąjungininkams aiškiai suprasti, kad Scholzas nenori Ukrainos pergalės. Kita vertus, kancleris turi kitą planą Ukrainai.
„Priežastis, dėl kurios Scholzas atsisako pasakyti, kad nori Ukrainos pergalės, yra ta pati, dėl kurios jis nesuteiks šaliai įrangos, reikalingos šiam tikslui pasiekti: giliai įsišaknijusi Rusijos baimė“, – teigia „Politico“.
Scholzo kolegos viešai kritikavo kanclerį dėl jo nenuoseklumo. Nepaisant to, kad jo šalis jau perdavė Ukrainai šimtus įvairios įrangos, įskaitant moderniausius tankus ir artileriją, dabar Scholzas vėl baiminasi Kremliaus raudonųjų linijų.
Tuo pat metu Olafas Scholzas kritikuoja kitas Europos šalis, kurios nepakankamai padeda Ukrainai. Verta paminėti, kad vėluojant JAV paramai, Vokietija sutiko beveik dvigubai padidinti metinį finansavimą Ukrainai 2024 m. iki 7,6 mlrd. eurų. Be to, ji išlieka antra pagal dydį paramos Ukrainai teikėja, jau atsiuntusi ginklų ir kitos pagalbos už 17,1 mlrd. eurų. Tačiau jei skaičiuotume ne bendrą sumą, o Ukrainai skiriamą BVP dalį, Vokietija yra tik 11 vietoje. Aiškiomis lyderėmis išlieka Ukrainos draugės iš Baltijos šalių Estija, Lietuva ir Latvija – kiekviena iš jų Ukrainai skyrė daugiau nei 1 proc. savo BVP.
Taigi, jei Scholzas nenori dar labiau didinti paramos ir duoti Ukrainai visus jai reikalingus ginklus, ko jis tikisi tada? Kokią jis mato Ukrainą ateityje? „Politico“ rašo, kad Vokietijos kancleris kuo greičiau nori „taikos“ ir vadovauja situacijai, kad Ukraina ir Rusija susėstų prie derybų stalo. Tam jis suteiks Ukrainai tiek ginklų, kad ji išlaikytų nepriklausomybę, bet nelaimėtų. Rusijos pergalė Berlyne taip nepageidaujama.