„Jėga artima branduoliniam ginklui.“ Rusija galėjo smogti netipiniu „Šahed“ ()
Pasak „Informacinio pasipriešinimo“ grupės stebėtojo Oleksandro Kovalenko, jei okupantai panaudotų droną su įprastine amunicija, vargu ar būtų sunaikinta visa laiptinė. Atakos metu žuvo 5 žmonės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos pajėgos kovo 2 dieną galėjo smogti į aukštybinį pastatą Odesoje termobariniais sviediniais, kuriuos gabeno dronas „Šahed“. Tai parašė „Informacinio pasipriešinimo“ grupės karo-politikos apžvalgininkas Oleksandras Kovalenko.
Kovalenko teigimu, smūgio vietoje buvo rastos drono „Šahed-136“ nuolaužos, tačiau sprogimo galia buvo „per didelė“. Atsižvelgdamas į sunaikinimo pobūdį, betono sutrupinimą ir detonacijos vietą, ekspertas mano, kad drone galėjo būti įrengta termobarinė kovinė galvutė.
„Termobariniai sviediniai yra baisus ginklas prieš neapsaugotus objektus. Tiesą sakant, be specialiai įrengtų apsaugotų vietų žmogaus, kuris buvo sprogimo zonoje, išgyvenanumas yra mažai tikėtinas.“
Kartu jis pabrėžė, kad tai tik jo prielaida ir turėtų būti atlikta ekspertizė.
„Laukiame, kol pareigūnai patvirtins arba paneigs šią versiją, bet jeigu taip, tai rusiškas šahedų teroras pasiekia visai kitą lygį“, – pažymėjo ekspertas.
Oleksandras Kovalenko pažymėjo, kad termobarinė amunicija yra galingiausia amunicija po branduolinių ginklų, kurie sprogimo metu išskiria daug energijos tiek temperatūros, tiek slėgio pavidalu.
„Pats sprogimas vyksta tokiu principu: susidaro gana didelis slėgis, kuris paveikia viską sprogimo zonoje. Be kita ko, jį lydi aukšta temperatūra“, – aiškino jis.
Kaip pastebi Kovalenko, tik išsamus tyrimas gali patvirtinti arba paneigti jo prielaidas. Kartu jis pažymėjo, kad jei būtų panaudota įprastinė amunicija, visa laiptinė nebūtų sugriuvusi.
Odesos apygardos prokuratūra, atliekanti tyrimą, teigė, kad apie išvadas kalbėti dar anksti.
Savo ruožtu Pietų gynybos pajėgų Jungtinio koordinavimo spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk pažymėjo, kad negalima atmesti galimybės, kad priešas modifikuoja savo bepiločius orlaivius.
„Gali būti, kad „Šahed“ turėjo sustiprintą kovinę galvutę. Tai yra pirminė žmonių, kurie dirba su tokiais ginklais, prielaida. Tačiau galutinę išvadą padarys ekspertizė.“