Ne apsisaugoti nuo dronų smūgių. Kodėl Rusija oro bazėse paišo netikrus lėktuvus (Foto) ()
Rusijos armija devyniose oro bazėse nupiešė netikrus lėktuvus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos Federacijos pajėgos savo aviacijos bazėse per metus nupiešė daugybę netikrų lėktuvų: Su-27, Su-35, MiG-31, Tu-95MS ir kt. Tokiu būdu priešas esą bandė suklaidinti Ukrainos bepiločių orlaivių nukreipimo sistemas. Tai rašo „Defense Express“.
Analitikas Brady Africkas teigia, kad Rusijos Federacija nupiešė netikrus lėktuvus devyniose oro bazėse. Tačiau, skirtingai nei tikri lėktuvai, šie „nemeta“ šešėlio ir „nekeičia vietos“.
Over the past year, Russia painted decoy aircraft at several air bases involved in the invasion of Ukraine.
— Brady Africk (@bradyafr) March 7, 2024
Unlike real aircraft, these flat decoys don’t cast shadows or change locations. pic.twitter.com/tt3e7kUTJj
„Defense Express“ analitikai pažymėjo, kad plačiai paplitusi rusų praktika piešti netikrus lėktuvus atrodo nesuprantama. Kadangi palydovinės nuotraukos aiškiai rodo, kad saulėtu oru lėktuvų piešinių siluetai neturi šešėlio. Be to, lėktuvai nupiešti prastai, neakcentuojant detalių.
„Atitinkamai, čia yra logika, kad jei objektas iš principo atrodo netikras, tai drono į jį apskritai niekas nenukreips.“
As Ukrainian long-range strike capabilities have grown, so has the number of decoys at Russian air bases involved in the invasion of Ukraine.
— Brady Africk (@bradyafr) January 30, 2024
This thread shows several of the decoys Russian forces have painted at air bases that were once beyond Kyiv’s reach. (1/8) pic.twitter.com/Yy68uZykRw
„Defense Express“ teigia, kad vienas iš netiesioginių būdų apskaičiuoti ar patvirtinti Rusijos karo aviacijos nuostolius gali būti palydovinių vaizdų fiksavimas, visų pirma, kiek lėktuvų yra konkrečioje oro bazėje konkrečiu laiko momentu.
Po ilgalaikio kelių Rusijos oro bazių stebėjimo analitikai teigė, kad priešas bandė nupiešti netikrus orlaivius, kad apsunkintų galimų nuostolių skaičiavimą iš palydovinių vaizdų. Be to, panaši praktika buvo užfiksuota būtent oro bazėse, esančiose gana arti fronto linijos.