[ŽT] „Buvo euforija...“ Ukraina „pavėlavo“ dvejus metus. Kas įvyko ()
Kariuomenės tyrimų centro direktoriaus Valentyno Badrako teigimu, apie gynybines linijas reikėjo galvoti 2022 metų pabaigoje, kai priešas pradėjo spausti Bachmutą. Taip pat buvo tikimasi, kad Vakarų pagalba niekada nenutrūks.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukraina palyginti vėlai pradėjo rengti įtvirtinimus prieš Rusijos puolimą. Priežastis – tikėjimas, kad Vakarai visada padės. Tai interviu LIGA.net pareiškė Kariuomenės, konversijos ir nusiginklavimo tyrimų centro direktorius Valentyno Badrakas.
Anot jo, aukščiausia Ukrainos karinė vadovybė ilgą laiką tikėjosi, kad sąjungininkai nenustos padėti Kyjivui iki karo pabaigos. Atitinkamai, įtvirtinimų statyba galėjo užsitęsti.
Tuo pat metu, tęsia Badrakas, daugybė ekspertų nuolat ragino nenuvertinti rusų okupantų.
„Tačiau buvo tam tikra euforija ir buvo tam tikra nuomonė, kad Vakarų pagalba niekada nesiliaus. Niekas niekada negalėjo įsivaizduoti asimetrinio antivakarietiško bloko smūgio „Hamas“ atakos prieš Izraelį pavidalu. Ir taip pat niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Amerika pasitrauks“, – sakė Badrakas.
Atskirai analitikas pažymėjo, kad Ukrainos lyderiai apie įtvirtinimų statymą turėjo pradėti kalbėti jau 2022 metų lapkričio–gruodžio mėnesiais. Būtent tada „tapo akivaizdu, kad prasidėjo pašėlęs rusų spaudimas Bachmute“.