„Rusijos laukia staigmenos.“ SBU paruošė okupantams savo „specialiąją operaciją“  ()

Ukrainiečiai ruošia „staigmenas“ Rusijai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainos saugumo tarnyba 2024 m. rengia naujas specialiąsias operacijas, visų pirma – su antvandeniniais dronais „Sea Baby“. Tokią informaciją Ukrainos tarnybai LIGA.net pateikė informatorius iš saugumo pajėgų. Pasak jo, Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovas Vasilijus Maliukas teigia, kad Rusijos laukia „staigmenos“, praneša „Wirtualna Polska“.

„Yra žinoma, kad specialiosios tarnybos ne tik neatskleidžia savo planų, bet ir ne visada išsamiai pasakoja apie galutinius rezultatus. Tačiau šiandien SBU daro viską, kad Ukraina priartėtų prie pergalės“, – sakė V. Maliukas, teigia anoniminis pašnekovas. Kaip pavyzdį jis pateikė 35 bepiločių antvandeninių dronų „Sea Baby“ parengimą kovinėms užduotims jūroje. Be to, Ukrainos saugumo tarnyba esą rengia „naujas visiškai slaptas operacijas“.

Pranešimai, kad rengiamos naujos jūrų dronų atakos, gali būti bloga žinia rusams, ypač Juodosios jūros laivynui. Šis dalinys jau ilgą laiką susiduria su daugybe problemų, dėl kurių buvo priverstas atsisakyti puolamųjų operacijų ir pereiti prie gynybinių. Nepaisant to, kad jo laivai prišvartuoti uostuose, jie ir toliau skęsta. Į tai atkreipė dėmesį net Didžiosios Britanijos gynybos ministras Grantas Shappsas. „X“ platformoje jis rašė: „Rusija Juodojoje jūroje plaukioja nuo 1783 m., tačiau dabar yra priversta švartuoti savo laivyną uostuose. Net ir ten Putino laivai skęsta!“

 

Ukrainiečiai neatmeta galimybės atakuoti – tiek raketomis, pavyzdžiui, „Strom Shadow“, kuriomis neseniai pataikė į du didelius Rusijos desantinius laivus – „Jamal“ ir „Azov“, – tiek įvairių tipų dronais. Nuo karo pradžios ukrainiečiai nuolat plečia ir tobulina turimą jūrų bepiločių orlaivių laivyną. Tarp jų yra minėtasis „Sea Baby“, kurį ukrainiečiai neseniai patobulino pasinaudodami iki šiol sukaupta patirtimi.

 

Kovo mėnesį Ukrainos saugumo tarnyba pristatė patobulinto drono „Sea Baby“ prototipą, pavadintą „Avdijivka“. Taip pat buvo pranešta, kad prietaisas „turi geresnius techninius parametrus, geresnes kovines galimybes ir manevringumą“, palyginti su bazine versija. Jo veikimo nuotolis yra maždaug 1 000 km. Pasak ukrainiečių, „naujasis“ „Sea Baby“ gali gabenti beveik toną sprogmenų ir yra universali platforma įvairių tipų ginklams gabenti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(1)
(29)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: