Ką jis gabena? Mįslingas kinų lėktuvas nustebino pasaulį (Foto) ()
Gali būti, kad tai, kas matoma nuotraukose, yra naujas WZ-8 variantas.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Mįslingas kinų lėktuvas nustebino pasaulį. Ką jis gabena?
Soc. tinkluose ėmė plisti nuotraukos, kuriose matyti Kinijos bombonešis H-6, po centriniu fiuzeliažu nešantis didelį, tamsios spalvos bepilotį orlaivį.
Sprendžiant iš to, kas matyti nuotraukose, orlaivis nepanašus į jokias kitas žinomas veikiančias ar išbandytas Kinijos oro sistemas, todėl jo tapatybė yra tikra paslaptis.
H-6 nuotrauka su paslaptingu orlaiviu po fiuzeliažu pirmą kartą pasirodė Kinijos socialiniame tinkle „Weibo“, kol praėjusį penktadienį pradėjo plisti kituose soc. tinkluose.
Maybe this is the first real image of a WZ-8 under a H-6MW.
— @Rupprecht_A (@RupprechtDeino) April 19, 2024
(Image via @種花家de小姐姐 from Weibo) pic.twitter.com/XctC1mMjka
Soc. tinklų vartotojai ėmė svarstyti, kad tai galbūt yra viršgarsinis šnipinėjimo dronas WZ-8, skirtas paleisti iš H-6. Tačiau ekspertai šiai nuomonei nepritaria.
WZ-8 pirmą kartą viešai parodytas 2019 m. parade Pekine, skirtame Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-mečiui. Vėliau tais metais pasirodė įrodymų, kad šie dronai iš tikrųjų yra naudojami, bent jau ribotai.
Speculated WZ-8 carrier aircraft shown here. Note the locking mechanism under fuselage. H-6M is one of the older less upgraded H-6 variants, unlike H-6K/J they do not feature more efficient turbofans and can easily be identified from their glass nose for the navigator position. https://t.co/eIYX8UnwxT
— Alex Luck (@AlexLuck9) April 19, 2021
2019 metais JAV kariuomenė nustatė, kad H-6M variantas, kartais vadinamas H-6MV, yra bent viena iš WZ-8 paleidimo platformų. Tai JAV kariuomenė atskleidė įslaptintuose dokumentuose, kuriuos pernai internete paviešino Masačusetso oro nacionalinės gvardijos nariai.
Kinija taip pat turi H-6N, pagrįstą H-6K versija. Jis buvo pastebėtas gabenantis įvairių tipų balistines ir naujas iš oro paleidžiamas hipergarsines raketas.
H-6N nuo H-6MV pirmiausia skiriasi tuo, kad pirmasis turi pusiau įleidžiamą skyrių po pagrindiniu fiuzeliažu didesniems kroviniams gabenti, o antrasis krovinius gabena tiesiai po korpusu. H-6N taip pat turi degalų papildymo zondą skrydžio metu.
Savo ruožtu H-6M turi įstiklintą nosį, kuri buvo ankstesnėse H-6 versijose ir sovietiniame Tu-16, kurio pagrindu kinai pagamino savąjį lėktuvą.
Le Commandement du théâtre Est de l'armée chinoise a publié une photo d'un bombardier H-6M, qui semble être le porteur du #drone de reconnaissance supersonique WZ-8.
— East Pendulum (@HenriKenhmann) October 3, 2022
A confirmer. pic.twitter.com/VtOHhChm3k
Gali būti, kad tai, kas matoma nuotraukose, yra naujas WZ-8 variantas. Tačiau tai būtų reikšminga modifikacija, kuri labai skiriasi nuo žinomos WZ-8 konfigūracijos tiek dydžiu, tiek forma.
Taip pat spėjama, kad H-6 gali nešti hipergarsinį nepilotuojamą orlaivį MD-22. Jis pirmą kartą viešai pademonstruotas 2022 m.