„Turėsime apsispręsti. Ginti šiaurę arba rytus.“ Ukraina ruošiasi dideliam Rusijos puolimui  ()

Charkivas taps labiausiai tikėtinu būsimo Rusijos puolimo taikiniu.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-04-30 „Turėsime apsispręsti. Ginti šiaurę arba rytus.“ Ukraina ruošiasi dideliam Rusijos puolimui  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusai ruošiasi dideliam puolimui fronte gegužės pabaigoje arba birželį, rašo „Financial Times“, remdamasis savo šaltiniais Vyriausioje žvalgybos valdyboje.

Anot jų, laukdama šios operacijos Rusija vykdo raketų smūgius į Charkivą ir kitus strategiškai svarbius miestus, „suminkštindama mūšio lauką“.

Tuo pat metu „Bild“ šaltinis Ukrainos ginkluotosiose pajėgose teigė, kad baiminamasi Charkivo puolimo, kuriame dalyvaus 20–40 tūkstančių Rusijos karių: „Tada turėsime nuspręsti, ar norime ginti šiaurę ar rytus. Neįmanoma laikyti abiejų pusių“.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Tik nuo 18€ fantastiški net 57 vnt. įrankių rinkiniai, baterijos, „ILIFE H70 Plus“ siurbliai ir kt. (Video)
2290

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-05-15/2024-05-31

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos/Čekijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „TOPSHAK TS-CH4“ - puikios kainos 39 vnt. įrankių rinkinys

2) „TOPSHAK TS-CH3“ - net 57 vnt. įrankių rinkinys

3) Baterijos „Makita“ 18V įrenginiams - paskutiniai vienetai

4) „VIOLEWORKS“ - 21V genėtuvas, su 2 baterijomis, įkrovikliu

5) „Drillpro“ - 18V 520Nm smūginis veržliasukis, be baterijų

6) „ILIFE H70 Plus“ - belaidis dulkių siurblys

Išsamiau

Kitas Ukrainos karininkas taip pat mano, kad Charkivas taps labiausiai tikėtinu būsimo Rusijos puolimo taikiniu. Anot jo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos „nieko negali padaryti“ be amunicijos ir raketų oro gynybos sistemoms.

Ukrainos kariuomenė dabar stato kelias prieštankinių užtvarų linijas ne tik šalies pietuose, bet ir pasienyje su Belgorodo, Kursko ir Briansko sritimis.

Tačiau Amerikos karo studijų institutas (ISW) mano, jog „gerai aprūpintos Ukrainos pajėgos greičiausiai sugebės užkirsti kelią Rusijos puolimui“.

Savo ruožtu Karnegio tarptautinio taikos fondo vyresnioji bendradarbė ir karybos analitikė Dara Massicot išreiškė nuomonę, jog Rusijai reikės antrosios mobilizacijos bangos, kad galėtų pulti Charkivą. Pasak D. Massicot, buvusios amerikiečių centro „Rand Corp.“, vykdančio JAV vyriausybės ir Pentagono įsakymus,  ekspertės, stambiai puolimo operacijai tik viena kryptimi Rusijos generaliniam štabui reikės mažiausiai 100 tūkst. žmonių.

 

Nuo balandžio pradžios Rusija pradėjo masinį Charkivo apšaudymą. Buvo užpulti energetikos objektai, kurių dauguma buvo visiškai sunaikinti. Charkivo srities valdžia nusprendė priverstinai evakuoti šeimas su vaikais iš 47 fronto linijos gyvenviečių. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()