„Būtent birželį. Pasaulio dauguma privers Rusiją“ (Video)  ()

Siekiama, kad aukščiausiojo lygio susitikimas būtų tikrai pasaulinis.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-01 „Būtent birželį. Pasaulio dauguma privers Rusiją“ (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Volodymyras Zelenskis kalbėjo apie pasirengimą Taikos viršūnių susitikimui, taip pat stojimo į Europos Sąjungą ir NATO perspektyvas.

Prezidento kreipimasis oficialiame jo kanale pasirodė balandžio 28 d.

„Mes ir toliau ruošiame pirmąjį, inauguracinį taikos viršūnių susitikimą birželio mėnesį, o mūsų komanda dabar kartu su pagrindinių partnerių komandomis dirba, kad aukščiausiojo lygio susitikimas būtų tikrai pasaulinis“, – sakė Volodymyras Zelenskis.

Pasak jo, viršūnių susitikime bus atstovai  iš skirtingų pasaulio dalių, pristatyti skirtingi požiūriai į globalią plėtrą.

„Tačiau juos visus vienija tas pats sutarimas, kad JT Chartija ir pagrindinės tarptautinės konvencijos yra privalomi dokumentai kiekvienai pasaulio valstybei, įskaitant Rusiją, kur karaliauja beprotybė. Pasaulio dauguma turi priversti Rusiją sudaryti taiką ir gali tai padaryti. Būtent birželį gali prasidėti kelias į teisingą taiką“, – sakė prezidentas.

 

Jis taip pat kalbėjo apie stojimą į Europos Sąjungą ir NATO. Pasak Volodymyro Zelenskio, Ukraina įvykdė visas būtinas sąlygas realiai stojimo derybų pradžiai, o dabar ES pusė turi vykdyti savo įsipareigojimus.

Šią vasarą vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui ruošiasi ir Ukraina.

„Reikia stipraus politinio signalo – Aljansas neturėtų bijoti savo jėgų ir slėptis. Kiekviena šalis, kuri vienija bendras vertybes ir yra pasirengusi jas tikrai ginti, nusipelno būti pakviesta į Aljansą“, – sakė prezidentas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(66)
(8)
(58)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()