Viskas galėjo būti kitaip. Ar buvo realu išsaugoti Mariupolį ()
2022 metų kovo pradžioje Mariupolio „Azov“ turėjo tik 1300 karių.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jei Mariupolio daliniai, ypač „Azov“, 2022 m. būtų turėję bent tūkstančiu karių daugiau, miesto gynyba galėjo vystytis visiškai kitaip, teigia „Azovstal“ gynėjas Ilja Samoilenko.
„2022 m. kovo pradžioje turėjome 1300 žmonių, tai yra labai mažas skaičius. Turint omenyje politinį ir karinį-politinį spaudimą, kuris buvo daromas mūsų daliniui... Norėčiau, kad mes būtume buvę labiau vystyti, o turėjome tik 47% reikalingų karių... Galėjome būti brigada ir anksčiau, jei nebūtų buvę spaudimo, tiek išorinio, tiek vidinio... Galėjome būti stipresni ir didesni“, – sako „Azov“ karys.
„Azov“ dar prieš Rusijos invaziją buvo siejama su neonacių judėjimu, todėl Ukrainos valdžia organizacijai neskyrė didelio dėmesio ir resursų.
Samoilenko pabrėžė, kad „Azov“ ruošėsi invazijai ir kėlė karių skaičiaus ir aprūpinimo klausimą. Pasak jo, jei Mariupolyje būtų buvę bent tūkstančiu karių daugiau, gynybos eiga būtų buvusi kiek kitokia. „Jei būtume turėję žmonių ir ginklų tiems žmonėms, technikos ir amunicijos (daugiau žmonių sunaudoja daugiau resursų), būtume galėję ruošti teritoriją konkrečiam priešui“, – sakė Samoilenko.