„Pataikė į pačią jautriausią vietą.“ Putiną ištiko šokas  ()

Putino reakcija išdavė kylančią paniką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nauji ginklų tiekimai Ukrainai supykdė V. Putiną, kuris, reaguodamas į tai, nusprendė iškalbingai priminti Vakarams, kad jis turi „branduolinio atgrasymo priemonę“. Tarp tų, į kuriuos Rusija nusitaikė, buvo ir Jungtinė Karalystė, rašo Lenkijos portalas Onet.pl.

Pirmadienio rytą Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad V. Putinas rengia branduolines pratybas netoli Ukrainos, kad padidintų pasirengimą „vykdyti branduolines kovines užduotis“. Nauji ginklų tiekimai iš Vakarų Ukrainai papiktino V. Putiną, todėl Rusijos užsienio reikalų ministerija išsiuntė eilę grasinimų Vakarams.

Kremliaus susierzinimo priežastis – tai, kad Londonas leido Kyjivui naudoti britų ginklus prieš Rusijoje esančius karinius objektus. Vakarai pataikė į pačią jautriausią vietą, teigia portalas Onet.pl.

Atsakydamas į tai V. Putinas pavadino Jungtinę Karalystę „de facto konflikto šalimi“ ir pagrasino pulti britų taikinius tiek Ukrainoje, tiek už jos ribų.

„Nigelas Casey (Didžiosios Britanijos ambasadorius Rusijoje) buvo įspėtas, kad atsakas į Ukrainos atakas naudojant britų ginklus gali būti britų karinių objektų ir įrangos apšaudymas Ukrainos teritorijoje arba už jos ribų“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

 

Rusija taip pat kaltina JAV tiekus ATACMS raketų sistemas, „galinčias smogti taikiniams giliai Rusijos teritorijoje“. Tuo pat metu V. Putinas agresyviai reaguoja į planuojamą naikintuvų F-16 pristatymą Ukrainai. Kadangi F-16 naikintuvai teoriškai gali būti aprūpinti branduoliniais ginklais, Maskva sako, kad „laikys juos branduolinio ginklo nešėjais ir vertins šį pristatymą kaip sąmoningą JAV ir NATO provokaciją“.

V. Putino grasinimai rodo, kad Rusijos kariuomenė vis labiau baiminasi Vakarų ginklų tiekimo Ukrainai. Kremlius tikėjosi, kad JAV nepatvirtins pagalbos Kyjivui paketo, nes tai gerokai apsunkintų Vakarų karinę pagalbą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(81)
(3)
(78)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()