[ŽT] „Trečiaisiais karo metais paskelbsime karą“  ()

Vyriausybė paaiškino, kodėl Ukrainoje nėra įvesta karo padėtis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Karo paskelbimas Rusijai niekaip nepadės Ukrainai, BBC sakė teisingumo ministras Denysas Maliuska.

„Tai tiesiog neįtikėtina istorija. Tartum jei trečiaisiais karo metais paskelbsime karą, tai iš karto kažką išspręsime, arba kaip nors paaiškinsime visuomenei. Pavyzdžiui, jei būtume paskelbę karo padėtį vasario ar kovo mėnesį – tai irgi kažką tarsi pakeistų. Teisininkai, kurie specializuojasi tarptautinėje humanitarinėje teisėje, yra visiškai ramūs ir visi supranta, kad tai nieko nekeičia, paskelbti ar nepaskelbti – mes kariaujame, ir visos teisės normos, susijusios su karu, jos taikomos Ukrainai ir karui, kurį mes kariaujame“, – aiškino D. Maliuska.

Pasak jo, karo paskelbimas ne tik neturi jokios prasmės, bet ir gali pabloginti Ukrainos padėtį.

 

„Kai kurie teisininkai abejoja, ar teisinga, kad kažkas apskritai skelbia karo padėtį. Nes jei ką nors užpuola ir paskelbia karą – tai yra agresijos nusikaltimas. Jei giniesi, nieko nereikia skelbti. Jūs ginatės – savaime tai yra karas, ir jums taikomos atitinkamos normos“, – sakė D. Maliuska.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(74)
(1)
(73)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: