Ukrainoje didžiulė audra. Skelbiamas visiškas gynybos žlugimas. „Mus apgavo!“  ()

Didysis Rusijos Federacijos puolimas gali būti „apgalvota apgaulė“.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-14 Ukrainoje didžiulė audra. Skelbiamas visiškas gynybos žlugimas. „Mus apgavo!“  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gegužės 9-osios išvakarėse daugelis ekspertų prognozavo naują didelį Rusijos Federacijos puolimą.

Ketvirtadienį (gegužės 10 d.) Rusijos kariai kirto šiaurinę Ukrainos sieną, įsiverždami į Charkivo sritį. Apie tai  rašo „Forbes“.

Rusams pavyko padaryti tam tikrą pažangą ir užimti keliolika kaimų.

„Daugelis žmonių galvojo, kaip Rusijos kariai taip greitai kirto sieną. Atsakymas paprastas: siena yra pilka zona be kariuomenės ir įtvirtinimų tiesiai ant pasienio linijos“, – pažymėjo grupės „Frontelligence Insight“ analitikai.

Iki šiol Ukraina kūrė gynybą už kelių kilometrų į pietus nuo sienos ir dislokavo karius bei teritorines pajėgas už šių įtvirtinimų.

„Teiginiai apie gynybos žlugimą yra per anksti ir neatitinka tikrovės. Skirtingai nei dideli mechanizuoti daliniai, Rusijos lengvai šarvuoti taktiniai daliniai, dislokuoti mažuose kaimuose palei sieną, gali gana lengvai pereiti į pilkąją zoną ir perimti kontrolę“, – aiškina analitikai.

Nors yra požymių, kad okupantai nori sustiprinti savo pozicijas, šiuo metu nėra jokių įrodymų, kad jie subūrė pajėgas rimtam puolimui prieš Charkivą.

 

Tuo pat metu suomių analitikas Joni Askola teigia, kad rimta pažanga šioje srityje gali būti ne pagrindinis priešo tikslas.

„Yra tikimybė, kad tai tik apskaičiuota apgaulė, siekiant priversti Ukrainos pajėgas atitraukti pajėgas iš Časiv Jaro ir Avdijivkos“, – sakė jis.

„Atrodo, kad rusai bando pasėti visuomenėje paniką ir netikrumą, įtikinėdami gyventojus grėsme, kuri gresia už sienos“, – pažymi „Frontelligence Insight“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(68)
(10)
(58)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()