Pasislėpti neįmanoma. Smogė galingiausi ginklai „Swift“ ir „Nynja“ (Foto, Video) ()
Ukraina dronų srityje pasiekia naujų laimėjimų, tarp kurių išsiskiria „Lyuty“ modelis.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai bepilotis orlaivis-kamikadzė, galintis įvykdyti atakas prieš taikinius, esančius iki 1500 km atstumu, o tai pagal nuotolį yra lyderis tarp Ukrainos dronų.
Dronas „Lyuty“ yra reikšmingas ankstesnių Ukrainos dronų patobulinimas ir turi didžiausią nuotolį – jis galėjo pasiekti naftos perdirbimo gamyklą Baškirijoje (Rusija).
Be „Lyuty“, naudojami ir kiti dronai, tokie kaip „Nynja“, kuris taip pat pasiekia maždaug 1500 km nuotolį, nors tiksli jo paskirtis lieka ne tokia aiški.
French Skyranger Ninja 912S🇫🇷 plane converted to a kamikaze drone of the AFU🇺🇦 equipped with surveillance equipment and aerial bomb FAB–100–120.#Ukraine #StandWithUkraine #NATO #Russia #WWIII☢️ #France pic.twitter.com/5IOudxX4v5
— Chronology (@Chronology22) April 27, 2024
Dažnai fronte pasirodo įvairūs Ukrainos bepiločių orlaivių modeliai, įskaitant pagamintus lengvojo „Skyranger“ lėktuvo pagrindu. Nors tokie modeliai kaip „Nynja“ ir „Swift“ yra panašūs, jų paskirtis skiriasi – tikėtina, kad „Swift“ bus daugkartinio naudojimo ir galės gabenti bombas, o kiti, pavyzdžiui, „Nynja“, atliks vienkartines misijas.
Ukrainiečių dronai, tokie kaip „Lyuty“ ir „Nynja“, įgyja vis svarbesnį vadimenį dėl gebėjimo atlikti tikslias atakas dideliais atstumais.
Ukrainian aircraft-type kamikaze drones spotted near Russian refinery in Salavat, Bashkiria [1,300+ km from the border]. https://t.co/i0COlyfyH0 pic.twitter.com/K9GLeBKQME
— Clash Report (@clashreport) May 9, 2024
Ukrainos ginkluotosios pajėgos užmezgė bendradarbiavimą su privačiomis įmonėmis, turinčiomis daugiau patirties kuriant bepiločius orlaivius. Vykdydama šį bendradarbiavimą, Ukrainos gynybos ministerija neseniai išbandė šešis naujus nepilotuojamų orlaivių modelius. Deja, šių testų rezultatai dar nepaskelbti.
Tačiau žinoma, kad šio bendradarbiavimo dėka gamintojai turi galimybę nustatyti savo įrenginių silpnąsias vietas. Tai leidžia patobulinti bepiločių orlaivių dizainą, kad jie būtų atsparesni priešo elektroninio karo sistemų veiksmams.
By the way, today the refinery was attacked by our UAV "Lyuty".
— Mykhailo Rohoza (@MykhailoRohoza) March 16, 2024
This is not the first defeat of strategic objects by these drones.
The range is more than 1000 km.
Warhead ?
*The photo shows a partial list of UAVs that were seen during strikes on the territory of the Russian… pic.twitter.com/WsVzFhanER