Tai labai bloga žinia. „Kinija skelbia savo taikos planą.“ Pasaulio lyderiai skambina pavojaus varpais  ()

Rusija ir Kinija kelia tiesioginę grėsmę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JK gynybos sekretorius Grantas Shappsas teigia, kad JK yra susirūpinusi dėl artimų Maskvos ir Pekino santykių.

Jis pažymėjo, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas „tiesiogine prasme žudo savo oponentus“, o Kinijos lyderis Xi Jinpingas „nepripažįsta mūsų laisvės ir demokratijos vertybių“.

„Taigi, jei turime tokią situaciją ir jie (Putinas ir Xi Jinpingas – red.) bando paskleisti savo sistemą likusiam pasauliui, turime pamatyti ir plačiai atverti akis, kad tai yra tiesioginė grėsmė mūsų demokratijos principams“, – sakė Shappsas.

JK gynybos sekretorius priminė Rusijos ryšius su Iranu ir Šiaurės Korėja kaip panašią riziką.

„Tai nėra gerai tiems, kurie mėgstame demokratiją“, – sakė jis.

Kinija ir jos požiūris į karą

Nuo pat plataus masto karo Ukrainoje pradžios Kinija skelbia savo tariamai neutralią poziciją. Pekinas pasiūlė savo „taikos planą“, tačiau jį kritikavo Ukraina.

 

Tiesą sakant, Kinija nedavė Rusijos armijai ginklų karui prieš Ukrainą. Tačiau Kinijos įmonės tiekia Rusijai dvejopos paskirties prekes, kurios, be kita ko, gali būti panaudotos ginklų gamybai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nori, kad Kinija prisijungtų prie taikos viršūnių susitikimo, nes turi įtakos Rusijai.

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas neseniai lankėsi Kinijoje ir susitiko su Xi Jinpingu. Tai buvo pirmasis Putino vizitas po vadinamosios „inauguracijos“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(21)
(-17)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()