Dalyvaus Lietuva. Priimtas sprendimas. Europa taps pasaulio karine supergalia ()
Europa nori tapti nenugalima supergalia.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Gegužės 16 d. Europos Komisija paskelbė apie dideles investicijas į Europos gynybą. Pagal Europos gynybos fondą (EDF) ji investuos daugiau kaip 1 mlrd. eurų, kad paremtų 54 mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros projektus, kuriais, be kita ko, bus didinami pajėgumai kibernetinės gynybos, antžeminių, oro ir jūrų karų ar kosminio turto apsaugos srityse, praneša „Wirtualna Polska“.
„Army Recognition“ tarnyba pažymi, kad dvi pagrindinės iniciatyvos skirtos pažangių pirminių tankų kūrimui. Tai Vokietijos bendrovės vadovaujami projektai MARTE (Main Battle ARmored of Europe) ir Prancūzijos bendrovės vadovaujamas projektas FMBTech (Technologies for existing and Future MBTs). Šiuose projektuose dalyvauja daugiau kaip 70 bendrovių ir mokslinių tyrimų organizacijų iš įvairių šalių, kurios suvienija jėgas, kad sukurtų pagrindinę kovinę platformą, kuri būtų naudojama visoje Europoje.
MARTE projektas plėtojamas vadovaujant konsorciumui MARTE ARGE GbR. Jame dalyvauja Vokietijos, Italijos, Švedijos, Estijos, Lietuvos, Ispanijos, Belgijos, Norvegijos, Graikijos, Rumunijos, Suomijos ir Nyderlandų gynybos pramonės atstovai. MARTE tikslas – sukurti naują bazinę tankų platformą (MBT), kuri atitiktų dabartinius mūšio lauko reikalavimus ir būtų pritaikoma ateities grėsmėms ir poreikiams, integruojant novatoriškas ir perversmą sukeliančias technologijas.
Antruoju pagrindiniu projektu, FMBTech, siekiama sudaryti sąlygas esamiems ir būsimiems Europos baziniams tankams pasiekti aukščiausius eksploatacinius parametrus.
Kaip pranešė Europos Komisija, pagal FMBTech programą bazinis tankas taps skaitmenizuotu centru, suteikiančiu geresnes galimybes sąveikauti su bepilotėmis sistemomis ir didesnį įgulos produktyvumą pasitelkiant dirbtinį intelektą.