Pakeitė savo retoriką. „Sekasi geriau, nei mes tikėjomės.“ Gali perlaužti karo eigą (5)
„Rusijai sekasi geriau, nei mes tikėjomės“, – sako JAV gynybos pareigūnas.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusai patyrė didžiulių nuostolių – tai Pentagonas skelbė dar kovo mėnesį. Po mėnesio JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas pakeitė savo retoriką, pažymi svetainė „Defense News“, analizavusi pastarųjų mėnesių Rusijos armijos atsigavimą.
JAV skelbia aliarmą
„Rusija padidino gamybą“, – sakė Austinas, kurį cituoja „Defense News“.
Tai žodžiai, kurie prieštarauja pranešimams pirmaisiais Rusijos invazijos į Ukrainą mėnesiais. Tuo metu dažnai buvo atkreipiamas dėmesys į rusų patiriamus didelius nuostolius, technikos gamybai ir aptarnavimui reikalingų detalių prieinamumo problemas, seniausios karinės technikos išvežimą iš sandėlių.
Rusijos pajėgų atkūrimo tempas pirmiausia stebina JAV. Vienas anonimu norėjęs likti JAV gynybos pareigūnas interviu „Defense News“ sakė, kad Rusijai „sekasi geriau, nei mes [JAV – red.] tikėjomės“. Nors nuo invazijos į Ukrainą pradžios Rusijos Federacija iš tiesų prarado tonas technikos ir turėjo problemų kompensuodama nuostolius, tai per kelis mėnesius pasikeitė ir šiandien „Rusija agresyviai atkūrė savo karines pajėgas“. Tai pirmiausiai dėl bendradarbiavimo su Maskvos sąjungininkais.
Gamyba įsibėgėja
„Defense News“ svetainėje skaičiuojama, kaip tiksliai atrodys Rusijos gynybos biudžetas artimiausiais mėnesiais. Yra žinoma, kad ši suma yra daug didesnė, palyginti su ankstesniais metais. Kas dar svarbu – Rusijoje (konflikto metu) padaugėjo žmonių, dirbančių gynybos pramonėje.
Visa tai leido Rusijos Federacijai pasiekti tašką, kai pramonė gali gaminti ir saugoti didelį arsenalą. Per metus rusai turi pagaminti 1200 tankų ir mažiausiai 3 mln. artilerijos sviedinių ar raketų. Tankų gamybos įmonių efektyvumą patvirtina technika, siunčiama į frontą. Pastaraisiais mėnesiais Rusijos armija kelis kartus gyrėsi, kad į mūšį pristatė naujus T-90M „Proryv“ – pažangiausius Maskvos masinės gamybos modelius.
Bendradarbiavimas su sąjungininkėmis šalimis
Rusijos Federacija gali atstatyti savo armiją pirmiausia dėl bendradarbiavimo su sąjungininkais. Kalba eina apie Iraną ir Šiaurės Korėją. Šiuo atveju Teheranas yra vertingas nepilotuojamų orlaivių „Shahed-136“ tiekėjas, konstrukcija sveria 200 kg, iš kurių net 40 kg skirta vien kovinei galvutei. Kartu tai ginklas, leidžiantis atakuoti taikinius, esančius už kelių šimtų kilometrų Ukrainoje, paleidus iš Rusijos teritorijos.
Šiaurės Korėja pastaraisiais mėnesiais perdavė kelis tūkstančius konteinerių, pripildytų ginklų. Šiaurės Korėjos raketos buvo pristatytos į Maskvą, įskaitant KN-24 („Hwasongpho-11Na“), kurios turi maždaug 500 kg sveriančią kovinę galvutę ir pasiekia maždaug 400 km nuotolį. Socialiniuose tinkluose jau pasirodė įrodymų, patvirtinančių šių ginklų panaudojimą Ukrainoje.
Milžiniški ištekliai
„Defense News“ daro išvadą, kad Rusija iš tiesų turi milžiniškus išteklius, tačiau jie nėra neriboti. Leidinys taip pat akcentavo, kad nors Maskvos gamybos efektyvumas gali būti įspūdingas, praktiškai ne kiekvienas tankas, paliekantis Rusijos gamyklas, yra naujas. Daugelis jų yra tiesiog suremontuoti tankai, kurie buvo grąžinti iš fronto. Bet reikia nepamiršti, kad sugadintų tankų negalima taisyti neribotą laiką.
Visgi, tokiais tempais atkurdama savo pajėgumus, Rusija gali perlaužti karo eigą, mano ekspertai.