„Lenkijai bus leista ginti Ukrainos oro erdvę. Tai gali būti pasaulinio karo pradžia“  (1)

Černikas įvardijo momentą, kai Ukrainos padangėje pasirodys NATO lėktuvai kartu su Vakarų pilotais.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

NATO šalys bijo provokuoti Putiną, kad jis nepradėtų branduolinio karo. Jos taip pat baiminasi, kad jų galia iš tikrųjų bus per menka, jei teks kariauti su Rusija, sako karo ekspertas Petro Černikas.

Jis paaiškino, kokiomis sąlygomis Lenkijai bus leista ginti Ukrainos oro erdvę.

Karo ekspertas sako, kad vienos iš NATO valstybių narių oro gynybos dalyvavimas gali tapti pasaulinio karo pradžia.

„Jei tikrai bus puolimas prieš Lenkiją, tada taip, tikrai bus taikomas ketvirtasis NATO straipsnis (pirma diskusijos, o paskui penktojo straipsnio aktyvavimas). Kaip tai įforminti teisiškai? Rusija nepaskelbė „specialiosios karinės operacijos“ NATO. Rusija šaudo raketomis į Ukrainą, ir susirėmimas bus realus, jeigu NATO raketa numuš Rusijos raketą, tai jau yra karinis susidūrimas, vadinasi, turi būti aktyvuotas ir ketvirtasis, ir penktasis straipsniai“, – sako Černikas.

„Kaip aktyvuoti ketvirtąjį ir penktąjį straipsnius, jeigu rodos, NATO nėra pasirengęs kovai, ir jie to bijo kaip ugnies, labai bijo peržengti šitą tašką, šią ribą. Tačiau faktas tas, kad šie pokalbiai prasidėjo ir įneša tam tikro optimizmo, ir aš jums pasakysiu kodėl. 2022 m. birželį Bidenas pasakė: „Aš neperžengsiu „raudonųjų linijų“, nes tai yra eskalacija, todėl mes neperduosime F-16 Ukrainai.“ Taigi, kai tik JAV įsitikins, kad branduoliniai ginklai nebus naudojami, mūsų dangų ims saugoti Vakarų lėktuvai ir „Patriot“ sistemos“, – sako Černikas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(97)
(32)
(65)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)