Ką jie slepia? Keistenybė rusų „branduolinių pratybų“ kadruose (Video)  ()

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše paslėpė raketų „Iskander“ kovines galvutes.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-05-24 Ką jie slepia? Keistenybė rusų „branduolinių pratybų“ kadruose (Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gegužės 22 dieną Rusija pradėjo branduolines pratybas, kurių metu naudoja raketų sistemas „Iskander“, galinčias smogti tiek branduolinėmis, tiek įprastomis raketomis. Tačiau parodydama pratybų vaizdo įrašą Rusijos gynybos ministerija „suliejo“ šių raketų kovines galvutes.

Censor.NET praneša apie tai remdamasis „The Telegraph“.

Kremlius teigia, kad pratybos yra atsakas į „eskaluojamus“ britų ir prancūzų pareigūnų komentarus, kurie pritaria Vakarų ginklų panaudojimui smogti taikiniams Rusijos žemyninėje dalyje.

Leidinys pažymi, kad branduolinėmis pratybomis siekiama priminti Rusijos grasinimus panaudoti taktinius branduolinius ginklus Ukrainoje.

Tačiau karo analitikas Hamishas de Brettonas-Gordonas pažymėjo, kad tai „tik blefas ir tuščios kalbos“.

„Tai dar vienas įrodymas, kad Rusijos taktinė branduolinė grėsmė yra „popierinis tigras“ (tai, kas atrodo toks grėsmingas kaip tigras, bet iš tiesų yra visiškai nepavojingas – red.) ir turėtų būti traktuojama kaip tokia. Greičiausiai kovinė galvutė yra nebranduolinė – žinome, kad jie turėjo panaudoti daug „Iskander“ raketų, kai baigėsi įprastos“, – sakė Brettonas-Gordonas.

 

 

„Putinas ne kartą kėlė galimybę, kad konfliktas pavirs branduoliniu karu, paprastai siekdamas pažaboti Vakarų karinę paramą Kyjivui. Aukšto rango NATO pareigūnai anksčiau atmetė jo komentarus kaip „psichologinį bauginimą, o ne tikrus ketinimus“, – apibendrina leidinys.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(6)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()