„Jie jau sukasi.“ F-16 pilotai netvardo emocijų. Kas vyksta (Video) (2)
F-16 lėktuvai leis ukrainiečių pilotams kovoti su rusais daug lygesnėmis sąlygomis nei buvo pastaraisiais metais.
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kol Ukrainos pilotai treniruojasi skraidyti F-16 Danijoje, Belgija paskelbė, kad prisijungs prie donorų, o tai leis Ukrainai padidinti F-16 orlaivių parką.
Oficialiame NATO profilyje X svetainėje buvo paskelbtas įrašas, kuriame matyti Ukrainos pilotų mokymo Danijoje, kurioje yra vienas iš kelių ukrainiečių mokymo centrų, užkulisiai. Vienas iš Ukrainos pilotų F-16 apibendrino taip: „Jie tikrai manevringesni nei „MiG“ ir labai lengvai sukasi. Kai pagalvoji apie posūkį, jie jau sukasi.“
🇺🇦 Ukrainian top guns train with NATO F-16 fighter jets
— NATO (@NATO) May 28, 2024
A coalition of NATO Allies has agreed to donate their F-16s to the Ukrainian Air Force, and as part of the deal, Danish instructors are training Ukrainian pilots, technicians and ground crew how to fly and maintain the F-16 pic.twitter.com/Nvba61Roze
Be to, yra informacijos, kad Belgija taip pat Ukrainai turi pateikti dar 30 orlaivių, iš kurių pirmasis turi būti pristatytas 2024 m., o visi – iki 2028 m.
Ukraina turi gauti F-16 lėktuvus iš Danijos, Norvegijos ir Nyderlandų, o F-16A/B MLU (Mid-Life Update) – iš Belgijos. Tai 1990-aisiais modifikuoti ir aštuntajame dešimtmetyje gaminti naikintuvai.
Modernizuojant panaudotas naujas radaras, integracija su AIM-120 AMRAAM raketomis, tačiau tai mažesnės galios mašinos nei, pavyzdžiui, Lenkijos karinių oro pajėgų naudojami F-16C/D „Block“ 52+ lėktuvai.
Tačiau gali būti, kad Ukrainai skirti F-16 modernizuojami, kad būtų galima naudoti, pavyzdžiui, naujesnius ginklus. Tai AN/ASQ-213 HTS antgalius, leidžiančius visapusiškai panaudoti AGM-88 HARM raketas arba tikslias bombas iš JDAM-ER arba „Paveway“ šeimų.
Internete netgi pasigirsta pranešimų apie prancūziškų AASM „Hammer“ valdomų bombų integravimą su Ukrainos F-16, o tai yra precedento neturinti situacija, atsižvelgiant į prancūzų nenorą integruoti savo ginklus su amerikietiškomis mašinomis.
Verta pažymėti, kad F-16 lėktuvai nebus revoliucija, tačiau leis ukrainiečių pilotams kovoti su rusais daug lygesnėmis sąlygomis nei buvo pastaraisiais metais. Viena iš svarbiausių kovos priemonių yra AIM-120 AMRAAM raketos, aprūpintos aktyvia radaro galvute, todėl jos yra „uždekite ir pamirškite“ ginklas, kurio nuotolis yra maždaug arba daugiau nei 100 kilometrų, priklausomai nuo raketos versijos.