Putinas labai išsigando. Kas vyksta su branduoliniais ginklais  (1)

Putinas sakė, kad „Rusijos branduolinė doktrina ragina Rusiją naudoti branduolinius ginklus tik „išskirtiniais atvejais“, kai kyla grėsmė Rusijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nurodė, kad Ukrainos smūgiai Rusijos teritorijai Vakarų ginklais neperžengia „raudonosios linijos“, kuri paskatintų Rusijos branduolinį eskalavimą, teigiama Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje.

Pasak ISW, Putinas labai išsigando. Jis sakė, kad „Rusijos branduolinė doktrina ragina Rusiją naudoti branduolinius ginklus tik „išskirtiniais atvejais“, kai kyla grėsmė Rusijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Putinas teigė nemanantis, kad toks „išskirtinis“ atvejis iškilo, todėl „nėra tokio poreikio Rusijai panaudoti branduolinį ginklą“.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Beprotiškos uodų žudymo mašinos, multimetrai su termovizoriais, galingi 4in1 jump starteriai ir kt. (Video)
3538 3

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „TOOLTOP ET12S“ - 2in1 multimetras ir termovizorius

2) „ANENG A3010“ - labai funkcionalus multimetras

3) „Foursun“ - 4in1 jump starteris su oro kompresoriumi

4) „Black Knight B2000V“ - uodų lempa-gaudyklė

5) „Violent Mini Wind Fan“ - portabilus, įkraunamas ventiliatorius

6) „N-ONE NPad Q“ - atnaujinta 6+128GB, Android 13 planšetė

Išsamiau

„Mūsų branduolinė doktrina reikalauja išimtiniais atvejais panaudoti branduolinį ginklą – kaip atsaką į agresiją, įvykdytą prieš Rusiją ir jos sąjungininkus... arba kaip atsaką į kitų masinio naikinimo ginklų panaudojimą prieš Rusiją. Tačiau šiuo atveju nematome tam reikalo, kol kas tokio poreikio nėra“, – sakė Putinas.

Šis pareiškimas paskelbtas po to, kai Ukrainos pajėgos nuo 2024 metų birželio pradžios kelis kartus smogė kariniams taikiniams Rusijos Belgorodo srityje netoli Ukrainos sienos, naudodamos JAV perduotas raketų sistemas HIMARS ir GMLRS amuniciją.

 

Putinas ir kiti Kremliaus pareigūnai grasino anksčiau eskaluoti branduolinio ginklo panaudojimą, jei Vakarų šalys leistų Ukrainai surengti smūgius Rusijos viduje su Vakarų tiekiamais ginklais.

Tačiau, pasak ISW, „Vakarų ir Ukrainos politika bei veiksmai per karą kelis kartus peržengė tariamas Rusijos „raudonąsias linijas“, nesukeldami reikšmingos Rusijos reakcijos, o tai rodo, kad daugelis Rusijos „raudonųjų linijų“ greičiausiai yra informacinės operacijos, skirtos atgrasyti Vakarus“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(1)
(14)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)