„Gali plaukti net be GPS ir ryšio priemonių.“ Galingiau už „Magurą“. Pasirodė tikras monstras ()
„Turi nuskandinti pakankamai laivų.“
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Taivanas, remdamasis Ukrainos pavyzdžiu, kuri kovai su pranašesniu Rusijos kariniu laivynu naudojo jūrinius dronus, pristatė daug didesnį bepilotį droną kamikadzę, galintį pasipriešinti Kinijos karinėms jūrų pajėgoms.
„Business Insider“ (BI) praneša, kad, Taivano žiniasklaidos duomenimis, 20 tonų sveriantis laivas-robotas yra 17 metrų ilgio, 3,5 metro pločio ir turi maždaug metro grimzlę. Didžiausias laivo greitis viršija 55 km/val. greitį, jo veikimo nuotolis – daugiau kaip 555 km, o degalų talpa – 1 300 litrų. Be to, dėl pažangių valdymo kompiuterių sistemų jis gali plaukti autonomiškai, net be GPS ir ryšio priemonių. Taivano žiniasklaidos teigimu, galimas laivo karinis pritaikymas – nuo išminavimo iki kamikadzės misijų.
Rašoma, kad „Magura“ yra gerokai mažesnis už Taivano droną – apie 5,5 m ilgio. Jis sveria apie toną, gali gabenti 400 kilogramų sveriančią kovinę galvutę, jo veikimo nuotolis siekia 800 kilometrų, o baterijos pakanka 60 valandų darbo.
Ir Taivanas, ir Amerika žiūri į Ukrainą kaip į tobulą karybos jūrų dronais standartą, rašo BI. Nors Rusijos karinio jūrų laivyno karių skaičius ir ginkluotė yra gerokai didesnė, Ukraina privertė priešo laivus pasitraukti iš savo vandenų daugiausia dėl jūrinių dronų, kurie nepaliaujamai persekioja Rusijos karo laivus jūroje ir net uostuose.
„Tai klasikinis asimetrinio karo atvejis: nepaisant didelės Rusijos karinės technikos persvaros, Ukraina pasitelkė pigias alternatyvas, kurias galėjo pagaminti jų šalies ginklų pramonė, ir pasinaudojo priešo laivyno pažeidžiamumu“, – pažymi BI.
Taivanas susiduria su panašia dilema – jis tikriausiai negalėtų laimėti tiesioginio jūrų mūšio su Kinijos karinėmis jūrų, oro ir raketinėmis pajėgomis, net ir padedamas sąjungininkių Japonijos ir JAV.
„Tačiau jis neprivalo laimėti. Jis gali pasiekti sėkmę parodydamas Kinijai, kad kova dėl Taivano yra tiesiog per daug įtempta ir rizikinga. Taivanas turi nuskandinti arba sugadinti pakankamai transporto laivų netoli salos, kad išsilaipinimas ar blokada taptų neįmanomi. Panašiai, pakankamai dronų kamikadzių gali priversti didelį Kinijos laivyną persikelti toliau nuo kranto... Tai rodo, kad dronai bus svarbus ir nebrangus būdas pasipriešinti Kinijai“, – daro išvadą BI.