„Mažiausiai 486 000 000 000 dolerių.“ Neįtikėtina. Kiek skolinga Rusija ()
Didžiojo septyneto (G7) šalys ieško teisinių būdų, kaip priversti Rusiją atlyginti Ukrainai mažiausiai 486 mlrd. dolerių žalą, patirtą dėl karo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak „Ukrinform“, tai sakoma G7 aukščiausiojo lygio susitikimo baigiamajame komunikate.
„Rusija privalo nutraukti savo neteisėtą agresijos karą ir atlyginti Ukrainai padarytą žalą. Pasaulio banko teigimu, ši žala dabar viršija 486 mlrd. dolerių.
Rusija neturi teisės spręsti, ar ji sumokės už Ukrainai padarytą žalą ir kada tai padarys.
Rusijos įsipareigojimai pagal tarptautinę teisę kompensuoti padarytą žalą yra aiškūs, todėl toliau svarstome visus galimus teisėtus kelius, kaip priversti Rusiją įvykdyti šiuos įsipareigojimus“, – rašoma dokumente.
Šiuo tikslu G7 šalių vadovai oficialiai susitarė pradėti teikti Ukrainai nepaprastąsias paskolas (Extraordinary Revenue Acceleration (ERA)), kad „iki metų pabaigos Ukrainai būtų suteikta maždaug 50 mlrd. dolerių papildomo finansavimo“.
„Patvirtiname, kad laikantis visų taikytinų įstatymų ir mūsų atitinkamų teisinių sistemų, Rusijos suverenus turtas mūsų jurisdikcijose bus įšaldytas tol, kol Rusija nutrauks savo agresiją ir atlygins Ukrainai padarytą žalą. Mes išlaikysime solidarumą savo įsipareigojimuose teikti šią paramą Ukrainai“, – sakoma komunikate.
50 mlrd. dolerių finansavimas bus paskirstytas keliais kanalais, kuriais lėšos bus nukreiptos Ukrainos kariniams, biudžeto ir atstatymo poreikiams tenkinti. Bus sustiprinta tarpinstitucinė donorų koordinavimo platforma Ukrainai, kuri „padės koordinuoti lėšų išmokėjimą ir užtikrinti, kad jos būtų suderintos su svarbiausiais Ukrainos poreikiais tokiu tempu, kad Ukraina galėtų jas veiksmingai įsisavinti“.
G7 šalių vadovai taip pat dar kartą patvirtino savo įsipareigojimą toliau daryti spaudimą Rusijai, kad ji negalėtų naudoti pajamų iš energetikos bei kitų žaliavų karui tęsti. Tai apims sankcijas, kitus apribojimus, taip pat priemones Rusijos naftos kainai riboti.
Kaip pranešė „Ukrinform“, G7 aukščiausiojo lygio susitikimas vyko birželio 13-14 dienomis Italijoje, kuri šiais metais pirmininkauja Didžiajam septynetui. Susitikimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis surengė keletą dvišalių susitikimų. Be to, buvo pasirašyti dvišaliai saugumo susitarimai su JAV ir Japonija.