Išsisuko. Ukraina padarė didelę paslaugą rusų valdininkams ()
Taip galėjo nutikti dėl pažeidimų, padarytų statant laivą.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Priešo laivas galėjo būti sunaikintas Rusijos pareigūnams bijant galimų nusikalstamų pasekmių. Atkreipkite dėmesį, kad po „Ciklonas“ pralaimėjimo Kryme neliko raketų nešėjų, todėl raketos skris ilgiau, o tai suteikia oro gynybai daugiau laiko atakoms atremti.
Ukrainos karinio jūrų laivyno atstovas Dmytro Pletenčiukas užsiminė, kad rusai tyčia atidengė raketinį laivą „Ciklonas“ atakai. Jis pažymėjo, kad „Karakurt“ projektas yra senas ir tęsiasi nuo 1990 m.
„Patys laivai nauji, bet projektas senas. Rusai buvo priversti prie jo sugrįžti, nes 2014 metais Ukraina įvedė sankcijas ir sustabdė dujų turbininių variklių tiekimą RF fregatų serijai. Ir, beje, dėl to dabar Barenco jūroje dega Rusijos laivas – tiesiog niekas jo tinkamai neprižiūrėjo dešimt metų“, – sakė atstovas.
Pritrūkus reikalingų variklių, didelių laivų statyba Rusijoje buvo sustabdyta, o dalis jau pastatytų buvo parduoti Indijai. D. Pletenčiukas teigė, kad mažuose Rusijos raketiniuose laivuose, tokiuose kaip „Ciklonas“, buvo sumontuoti rusiški „Zvezda“ gamyklos varikliai, tačiau jų gamyba buvo apribota ir vėliau pereita prie kiniškų variklių.
Pirmasis Juodosios jūros laivynui skirtas „Project 22800 Karakurt“ laivas „Ciklonas“ buvo baigtas statyti prieš dvejus metus, tačiau neatlaikė valstybinių bandymų ir nepaleido nė vienos sparnuotosios raketos „Kalibr“.
D. Pletenčiukas teigia, kad laivo sunaikinimas gali būti naudingas kai kuriems Rusijos pareigūnams, siekiant išvengti atsakomybės už laivo konstrukcijos trūkumus.
Jis taip pat sakė, kad panašių problemų turėjo ir kiti šio projekto laivai: „Askold“ buvo sunaikintas Kerčėje, du laivai perkelti į Kaspijos jūrą, o vienas vis dar statomas Zelenodolske.
Atstovas taip pat pažymėjo, kad Rusija iš okupuoto Krymo išvedė visus raketnešius. Šalis agresorė pradėjo juos dislokuoti Novorosijske. Taip yra dėl didelės rizikos Krymo vandenyse, kur juos gali atakuoti Ukrainos gynybos pajėgos.
D. Pletenčiukas sakė, kad Rusija Juodojoje jūroje laiko tik povandeninius laivus. Anot jo, tokią taktiką pasirinko naujasis Rusijos vadas.