„Pliekia ir skrieja kaip pasiutę.“ To pasaulis dar nematė. Ateina revoliuciniai ginklai (Video) ()
Veikimo nuotolis 700 km.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV ir Vokietija sukūrė naujausią daugkartinių raketų paleidimo sistemą GMARS, kuri viena salve paleidžia daugiau raketų nei HIMARS, kurias naudoja Ukraina. Naujoji sistema, kuri bus parengta pardavimui 2025 m., pasižymi didesniu mobilumu. Dėl to dalinys greitai pasišalina iš objekto ir išvengia kontratakų. Kuo skiriasi GMARS ir HIMARS, aprašė „Newsweek“.
Straipsnyje „Newsweek“ pažymima, kad GMARS yra revoliucinis HIMARS atnaujinimas, kurio naudojimą galima apibūdinti žodžiais „pliekia ir skuodžia“. Abu įrenginiai turi kai ką bendro. Pavyzdžiui, jie abu yra visiškai integruoti su NATO amunicija, abu yra labai mobilūs ir gali būti gabenami geležinkeliu arba važiuoti savarankiškai. Tačiau naujasis įrenginys skiriasi nuo ankstesnio varianto. Be dvigubai didesnio užtaisų skaičiaus – ne šešių, o dvylikos – yra ir kitų unikalių savybių, rašoma portale.
Kuo skiriasi HIMARS ir GMARS:
Įgulos narių skaičius – HIMARS įgulą sudaro trys kariai, o GMARS – du;
raketų vienetų skaičius – 6 ir 12;
greitis – 85 km/val. ir 100 km/val;
veikimo nuotolis – 300 km, ir 700 km;
kabinos apsauga – sustiprinta;
užtaisymo sistema – naujoji sistema turi įmontuotą kraną, todėl nereikia papildomų lydinčiųjų transporto priemonių, o tai „padidina operatyvinę parengtį“.
Pažymėtina, kad „Rheinmetall“ interneto svetainėje išvardyti sviediniai, kuriais gali šaudyti naujoji GMARS: GMLRS (veikimo nuotolis daugiau kaip 70 km), ER GMLRS (150 km), ATACMS (300 km), PrSM (daugiau kaip 400 km). Be to, gamintojai nurodo, kad jau turi klientų iš penkių šalių, pasirengusių įsigyti patobulintą įrangą. Ar tarp jų yra Ukraina, nenurodyta.
Gamintojų „YouTube“ kanale paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vienas karys gali savarankiškai užtaisyti naujausią sistemą, naudodamasis įmontuotais mechanizmais.