„Protu nesuvokiama taktika. Šis orlaivis gali patempti tik 1 FAB-3000“ (Video) ()
Rusija pradėjo taikyti niekaip protingai nepaaiškinamą taktiką.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusija neseniai pradėjo naudoti 3,3 tonos sveriančias bombas.
Kaip rašo „Forbes“, tokia amunicija gali būti nelabai aerodinamiška. Pasak „Fighterbomber“, FAB-3000 sukelia sprogstamąją žalą daugiau nei 180 metrų atstumu ir išbarsto mirtinus fragmentus daugiau nei 1 000 metrų atstumu. Tokia bomba prašauti 10 metrų laikoma „puikiu“ rezultatu.
Video of another claimed Russian FAB-3000 UKPK glide bomb strike in Lyptsi. 3/https://t.co/xcKwJepLX3 pic.twitter.com/53avs9u6xG
— Rob Lee (@RALee85) June 22, 2024
Ekspertų nuomone, Su-34, apginkluotas FAB-1500, padarytų dar didesnę žalą. Šis orlaivis galėtų patempti tik vieną FAB-3000 arba tris FAB-1500. Kaip minėta, sprogimo galia geometriškai nepriklauso nuo bombos masės, todėl FAB-3000 galia yra tik šiek tiek didesnė už FAB-1500. Tačiau numetant tris bombas vietoj vienos būtų kompensuojamas vieno šaudmens netikslumas. Kol kas nėra jokio pagrįsto šios taktikos paaiškinimo.
Tačiau spėliojama, kodėl rusai taip elgiasi. Visų pirma, didžiulė trijų tonų bomba gali būti naudingesnė propagandai.
„FAB-3000 nėra pirmoji aviacinė amunicija, kurią karinės oro pajėgos panaudojo dėl jos propagandinės vertės. 2017 m. JAV karinės oro pajėgos numetė vieną iš 11 tonų masinio sprogstamojo užtaiso aviacinių bombų ant „Islamo valstybės“ kovotojų Afganistane. Buvo stipriai persistengta – ir akivaizdu, kad to buvo siekiama. Pentagonas išdidžiai paskelbė sprogimo vaizdo įrašą, neva kaip įspėjimą išgyvenusiems kovotojams“, – aiškina „Forbes“.