„Mes turime tai padaryti.“ Smogė MiG-29 ()
Nėra taip paprasta, kaip atrodo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos naikintuvo pilotui per vieną kovinį skrydį pavyko numušti du „Šahed“ atakos dronus.
Pavlo yra Sevastopolio brigados taktinės aviacijos lakūnas, MiG-29 naikintuvo pilotas. Viena iš jo kovinių užduočių – darbas danguje atremiant Rusijos masinius kombinuotus raketų ir oro smūgius.
Tą dieną, pasak Pavlo, jis jautė pasitikėjimą savimi. Jis pakilo į dangų iš vieno iš operatyvinių aerodromų, prieš skrydį „pasisveikinęs“ su lėktuvu ir mintyse sakydamas, kad turi numušti „Šahed“. Pilotui sunaikinus vieną atakos droną, gavo užduotį sunaikinti kitą taikinį.
„Tada vėl mintyse pasakiau savo lėktuvui: „Mes turime tai padaryti, numušk ir antrą“. Taip ir padarėme. Naktis buvo bemiegė, bet man produktyvi, o baigėsi ramiu rytu ukrainiečiams, kurie buvo šių dviejų priešo dronų taikinys“, – pasakojo Pavlo.
„Numušti nedidelio dydžio ir nedideliu greičiu skriejančius atakos dronus nėra taip paprasta, kaip atrodo. Reikia viską kruopščiai apskaičiuoti: drono greitį, savo manevrus danguje“, – sako pilotas.
Jis atkreipė dėmesį, kad ukrainiečių pilotai intensyviai mokėsi ir mokosi efektyviai kovoti su „Šahed“. Be to, norint laimėti danguje, reikia daugelio žmonių darbo žemėje.
„Technikai ir inžinieriai nuolat rūpinasi, kad orlaivis būtų paruoštas koviniam skrydžiui. Dirbame 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Koviniai radiotechninių padalinių skaičiavimai padeda nustatyti taikinį, o aviacijos nukreipimo punktų personalas padeda prie jo priartėti. Tai – koordinuotas didelės komandos darbas“, – aiškino pilotas.