Dūris rusams į nugarą. Neįtikėtina, ką visą laiką paslapčia darė didžiausi jų sąjungininkai  ()

Jie artimai bendrauja su Rusija, bet pasinaudojo galimybe užsidirbti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienas iš įdomesnių reikšmingos, tačiau slaptos paramos Ukrainai atvejų yra Serbijoje pagamintų ginklų tiekimas, kurių vertė vertinama 800 mln., praneša „Wirtualna Polska“.

Laikraščio „Financial Times“ duomenimis, nuo 2022 m. vasario mėn. per trečiąsias šalis Serbija Ukrainai tiekė ginklų už 800 mln. eurų. Oficialiai Belgradas draudžia ginklų eksportą į Ukrainą ar Rusiją, tačiau tokių apribojimų nėra, pavyzdžiui, JAV, Ispanijai ar Čekijai.

Serbijoje veikia didelė ginklų pramonė, kurioje dirba apie 20 000 žmonių ir kurioje daugiausia gaminami posovietiniai ginklai ir jų amunicija. Todėl nenuostabu, kad vietos pramonė norėjo pasinaudoti klestėjimo laikotarpiu, Serbijos vyriausybei tyliai sutikus su sąlyga, kad ginklai nebus tiesiogiai tiekiami konflikte dalyvaujančioms šalims.

Tai labai panašus elgesys į Bulgarijos, kuri ankstyvaisiais karo etapais tiekė Ukrainai iki trečdalio jai reikalingos amunicijos, elgesį. Tokie veiksmai, kuriais slepiamas tikrasis ginklų ar šaudmenų šaltinis, sėkmingai naudojami dešimtmečius, nes, pavyzdžiui, politinė atsakomybė už tiekimą tenka tarpininkui.

 

Verta pažymėti, kad Serbijoje vyrauja stipriai prorusiškas klimatas, nes tai yra 1990-ųjų metų pasekmė, kai Maskva pasmerkė sąjungininkų pajėgų operaciją. Be to, Belgradas simpatizuoja Rusijai dėl to, kad ji tarptautiniu mastu nepripažino Kosovo nepriklausomybės.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(0)
(15)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()