„Liko tik 60.“ Rusai bando išgelbėti paskutinius. Neįtikėtinas posūkis Juodojoje jūroje ()
Nuolatinės Ukrainos atakos prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno laivus padarė savo. Vakarų analitikai pastebėjo, kad Rusijos laivynas „šiuo metu yra funkciškai neaktyvus“.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Tai iš dalies patvirtino ir rusai, pripažinę nežinantys, kaip apsiginti nuo Ukrainos dronų. Rusija siekia sustiprinti savo Juodosios jūros laivyną, aprūpina laivus termoviziniais taikikliais ir moderniomis taikymo sistemomis, kad jie naktį galėtų apsiginti nuo paviršinių dronų atakų.
Ukrainos karinio jūrų laivyno kapitonas Andrijus Ryženko, suskaičiavo, kad šiuo metu Juodosios jūros laivyno koviniame branduolyje liko apie 60 laivų. „Tai yra gana daug“, – pridūrė kapitonas.
Jis pažymi, kad nors rusai jau patraukė daugumą savo laivų iš Novorosijsko, jų dar yra Sevastopolyje. Tačiau šiuo metu Sevastopolyje nėra „Kalibr“ raketų nešėjų – jie turėjo išplaukti į Azovo jūrą. Bet rusai dar turi pavojingų laivų ir jų nereikėtų nuvertinti.
Rusijos laivų pasitraukimas iš Novorosijsko sutampa su naujomis ginklų siuntomis Ukrainai, įskaitant jūrinį droną „Stalker 5.0“, kurio veikimo nuotolis siekia iki 600 km. Šio drono kovinė galvutė sveria 150 kg. Aišku, ukrainiečiai turi ir savos gamybos paviršinių dronų, tokių kaip „Magura V5“, todėl rusai jaučia grėsmę ir savo vertingiausius laivus laiko toliau nuo Odesos, iš kur jūriniai dronai dažnai leidžiami.