9000 karių ir 50 laivų. Į dangų pakelta 80 orlaivių. Didžiuliai neramumai Baltijos jūroje ()
NATO stiprina gynybą Juodojoje ir Baltijos jūrose dėl Rusijos grėsmių.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Laisvosios prekybos ir saugumo užtikrinimas Juodojoje jūroje yra pagrindinis dabartinės NATO strategijos prioritetas, pabrėžia viceadmirolas Geoffrey Hughesas, Aljansui sprendžiant regionines grėsmes.
Jis taip pat patvirtino, kad Aljansas turi daugiau galimybių atremti Rusijos grėsmes Baltijos jūros regione po Švedijos ir Norvegijos įstojimo į NATO.
„Tai tiesiog parodo, kiek stipresni tapome su savo puikiais sąjungininkais, padedančiais mums pasiekti bendrą tikslą – užtikrinti, kad būtų laikomasi taisyklėmis pagrįstos tarptautinės tvarkos“, – pažymėjo Hughesas.
Pasak jo, Juodoji jūra yra „didelis problemų, kurias NATO šiuo metu sprendžia, kompleksas“. Hughesas neatskleidė tikslios Juodosios jūros apsaugos strategijos, tačiau pažymėjo, kad bendra koncepcija sukasi apie tarptautinės tvarkos laikymąsi, laisvo ir atviro prekybos srauto Juodojoje jūroje užtikrinimą ir tarptautinių konvencijų laikymąsi.
Anksčiau birželio 7–20 dienomis Baltijos jūroje vyko didelio masto karinio jūrų laivyno pratybos BALTOPS 24. Jose dalyvavo apie 9000 karių, 50 laivų ir per 80 orlaivių, atstovaujančių mažiausiai 20 Aljanso šalių.
Pratybomis buvo siekiama praktikuoti sąjungininkų šalių atsaką į galimas krizes ir užtikrinti laivybos laisvę bei saugumą Baltijos regione.