„Sandėliuose vis mažiau ir mažiau...“ Rusija artėja prie ribos. Jau 2026 metais  (1)

Analitikas pasakė, kada jie baigsis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusija kare prieš Ukrainą praranda daug tankų ir greitai artėja prie ribos, kai nebegalės kompensuoti šių nuostolių. Tikriausiai iki 2026 metų vasaros Rusija išnaudos turimus sovietinius daugiau ar mažiau modernių tankų T-72 ir T-80 rezervus, skelbia OSINT analitikas Covertas Cabalas.

Jis pažymėjo, kad Rusija ilgą laiką pirmiausia rėmėsi tankų T-72 atsargomis. Šie tankai buvo išimti iš sandėlių, suremontuoti ir modernizuoti, o vėliau pakeitė kare prarastus tankus.

Sandėliuose vis mažiau ir mažiau. Šių tankų atkūrimo tempai po truputį lėtėja dėl to, kad sandėliuose lieka mažiau remontuoti tinkamų T-72.

Siekdama užpildyti šį spragą, Rusija taip pat pradėjo iš sandėlių traukti sunkiau remontuojamus ir atnaujinamus tankus T-80.

Kai baigsis T-72 ir T-80 atsargos, Rusijos armija bus priversta pasikliauti tik naujais T-90 ir „muziejiniais“ T-55 ir T-62 likučiais, mano analitikas.

Cabalo duomenimis, šiuo metu Rusijoje yra 6 tankų T-80 saugojimo bazės. Analitikas gavo šių bazių palydovines nuotraukas, kad tiksliai sužinotų, kiek šių tankų dar turi rusai.

Jo skaičiavimais, prieš karą lauko sąlygomis buvo saugoma apie 1200 santykinai „geros“ būklės tankų T-80. Šiuo metu Rusijos saugyklose iš viso aptinkta tik apie 300 šių tankų. Lieka klausimas, kiek šių tankų yra angaruose, kur palydovai „nemato“.

 

Analitikas skaičiuoja, kad esant dabartiniam tempui, Rusija savo T-80 atsargas išnaudos maždaug 2026 m. viduryje. Atsižvelgiant į tuos, kurie teoriškai galėtų būti saugomi angaruose, šis terminas nebus daug ilgesnis. Juk pirmiausia į frontą važiuoja tos transporto priemonės, kurios buvo geriausios techninės būklės. Matyt, tai tie, kurie buvo laikomi angaruose. Ir tik tada rusai ėmėsi tų tankų, kurie stovėjo po atviru dangumi.

Kartu Cabalas pastebi, kad tankų atkūrimo tempai pamažu lėtėja, nes remontui tinkamų tankų vis mažiau, o esamiems reikia vis reikšmingesnio ir ilgesnio remonto prieš siunčiant juos į frontą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(49)
(2)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)