„Neteko 25.“ Milžiniškas smūgis Rusijai. „Šie nuostoliai nepakeičiami“  ()

Šių metų birželį Rusijos pajėgos gavo antrąją Su-34 lėktuvų partiją, pagamintą 2024 m.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai reiškia, kad pastaraisiais mėnesiais rusai pagamino tik keturis tokio tipo lėktuvus. Šis skaičius yra daug mažesnis, palyginti su pristatymais per pastarąjį dešimtmetį.

2024 m. pradžios Rusijos karo pramonė sugebėjo pagaminti mažiausiai keturis lėktuvus Su-34. Tuo pačiu metu gamyba dabartiniu lygiu, kuri šiandien vertinama daugiausiai 8 orlaiviais per metus, nepajėgia padengti dabartinių Rusijos armijos nuostolių.

Šių metų gegužės pabaigoje Ukrainos karo analitikas Oleksandras Kovalenko apskaičiavo, kad nuo karo Ukrainoje pradžios rusai prarado 25 lėktuvus Su-34. Tačiau tikėtina, kad prarastų tokio tipo lėktuvų skaičius tikrai didesnis – jau vien dėl to, kad neseniai Rusijoje sudužo Su-34.

Spėjama, kad nuo karo pradžios iki šios dienos rusai iš tikrųjų prarado apie 50 lėktuvų Su-34.

Nors Rusija praranda daug lėktuvų, tačiau nenustoja jų gaminti. Rusų problema yra ta, kad lėktuvų Su-34 gamybos tempas pamažu mažėja. Išsamius duomenis išnagrinėjo Ukrainos kariuomenės analitikas Tarasas Chmutas.

 

2010–2020 metais, kai buvo vykdoma pilno masto gamyba, gamyklas paliko 126 naikintuvai-bombonešiai Su-34. Tai reiškia, kad vidutiniškai per metus buvo pagaaminta maždaug 12 orlaivių.

Gamybos tempų pokyčius galima pastebėti prasidėjus konfliktui Ukrainoje.

Eksperto analizė rodo, kad rusai 2022 metais pagamino net 20 lėktuvų Su-34. 2023 m. skaičius sumažėjo iki 12, o 2024 m. – kol kas tik 4 lėktuvai, o atsižvelgiant į nepakitusią gamybos apimtį, reiškia, kad iki metų pabaigos Rusijos pajėgos gaus dar 4 lėktuvus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(24)
(0)
(24)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()